Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Konflikt kibiców z klubem w Częstochowie

Konflikt kibiców z klubem w Częstochowie

fot. archiwum

Narasta konflikt w Częstochowie pomiędzy kibicami a zarządem klubu. Zarząd zerwał współpracę z kibicami AZS-u i pozbawił ich możliwości zakupu tańszych biletów. Kibice protestują i wytykają zarządowi nieudolne prowadzenie klubu.

Środowy mecz AZS-u Częstochowa z AZS-em Politechnika Warszawska odbywał się bez dopingu kibiców. „Szalikowcy” pojawili się na trybunach w połowie drugiego seta. Zamiast transparentów przynieśli… balony, a kibicowali m.in. Adamowi Małyszowi. To była specyficzna forma protestu przeciwko temu, że klub zerwał z nimi współpracę. Zerwał ze względu na skandaliczne zachowanie na kilku meczach obecnego sezonu. Na „wyczyny” fanów biało-zielonych, m.in. podczas wyjazdów do Radomia i Bielska-Białej, w specjalnym piśmie zwrócił uwagę organizator rozgrywek. Klub postanowił wyciągnąć wobec nich konsekwencje, mając na uwadze „słowne wybryki” na przedświątecznym spotkaniu z PGE Skrą Bełchatów. Odebrał im prawo do zakupu biletów w obniżonej cenie (5 zł) i domaga się powołania stowarzyszenia, co ma być warunkiem powrotu do współpracy. Kibice odpowiedzieli w formie podpisanego przez „Siatkarską Elitę” listu (zaatakowali w nim władze) oraz „piknikowego dopingu”. – Kibice? Na pewno ich pomoc jest niesamowita, bo oni napędzają całą atmosferę – mówił po meczu Dawid Murek.Na pewno bez nich gorzej się gra, ale my nic nie możemy zrobić w tym momencie. My jesteśmy zawodnikami, po to żeby grać, a sprawy poza boiskowe to już nie nasza rzecz, że tak powiem. Władze zdecydowały, że tak ma być i my musimy się do tego dostosować.

To już nie pierwszy raz, kiedy zachowanie częstochowskich kibiców wzbudza kontrowersje. Tym razem zarząd klubu postanowił z tym walczyć i zrywając współpracę, pozbawił fanów przywilejów. Kibice nie pozostali dłużni i wytykają zarządowi błędy w prowadzeniu klubu, i oskarżają go o doprowadzenie AZS-u na skraj przepaści. Wygląda na to, że ten konflikt to kolejny krok w stronę powolnego upadku siatkówki w tym mieście i zasłużonym klubie. Jeszcze jest czas, by wspólnie usiąść do rozmów na temat przyszłości. Po sezonie może być już za późno…

  

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved