Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ: Najlepsze zespoły znów powalczą w Betim i Zurychu

KMŚ: Najlepsze zespoły znów powalczą w Betim i Zurychu

fot. archiwum

Po kilku latach rozgrywania Klubowych MŚ w katarskiej Ad-Dausze FIVB podjęła decyzję o zmianie gospodarza imprezy. W 2013 roku turniej męski odbył się w brazylijskim Betim, natomiast kobiety walczyły w Zurychu. Do 2016 roku nic się w tej kwestii nie zmieni.

Od wznowienia rozgrywek w 2009 roku gospodarzem Klubowych Mistrzostw Świata była katarska Ad-Dauha. Przez cztery lata możni szejkowie z Kataru mieli okazję gościć u siebie najlepsze męskie i damskie zespoły siatkarskie z całego świata. Po objęciu stanowiska prezydenta FIVB przez Brazylijczyka Ary Graçę jedną z pierwszych jego decyzji było przeniesienie najważniejszych klubowych rozgrywek świata do dwóch krajów – Brazylii i Szwajcarii. Według obietnic szefa światowej siatkówki do 2016 roku najlepsze męskie ekipy o tytuł będą walczyć w Kraju Kawy, natomiast panie w Szwajcarii.

W 2013 roku zmiany weszły w życie. Gospodarzem turnieju kobiecego został zespół Volero Zurych, natomiast u panów ten zaszczyt przypadł wicemistrzowi Brazylii, Sadzie Cruzeiro Belo Horizonte. W niedawno ogłoszonym kalendarzu FIVB na rok 2014 nie tylko potwierdzono, iż te imprezy odbędą się w tych samych krajach, ale także w tych samych miastach. Światowa federacja poinformowała także, że do 2016 roku miejsce rozgrywania tej imprezy się nie zmieni, a gospodarzami wciąż będzie Volero i Sada Cruzeiro. – Jesteśmy bardzo wdzięczni Sadzie Cruzeiro za zorganizowanie świetnego turnieju w 2013 roku. Szczególne brawa należą się im ze względu na to, że mieli mało czasu na przygotowanie się do turnieju i jego organizację. Chcemy, by ten standard został podtrzymany i stąd decyzja o podtrzymaniu miejsca rozgrywania Klubowych Mistrzostw Świata – powiedział Alexander Boricić, członek Komitetu Wykonawczego FIVB.

Poważną zmianą będzie za to termin, w którym rozegrane zostaną Klubowe Mistrzostwa Świata. Do tej pory turniej odbywał się w październiku, natomiast od tego roku będzie miał miejsce na początku maja, czyli tuż po zakończeniu rozgrywek ligowych. W 2014 roku zaplanowano, iż o tytuł najlepszej drużyny świata osiem męskich i osiem żeńskich ekip będzie rywalizowało od 6 do 11 maja.źródło: fivb.org, inf. własna, sadacruzeiro.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved