Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > K. Skowrońska-Dolata: Jestem zmęczona ostatnimi sezonami w kadrze

K. Skowrońska-Dolata: Jestem zmęczona ostatnimi sezonami w kadrze

fot. archiwum

- Jestem bardzo zmęczona ostatnimi sezonami w reprezentacji. Jestem zmęczona błędami, jakie są popełniane, i rzeczami, jakie robią niektóre osoby - to słowa Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty po ostatnim turnieju kwalifikacyjnym do MŚ. O co dokładnie chodzi?

O turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata siatkarek, jaki został rozegrany w ubiegły weekend w Łodzi, powiedziano już wiele. Być może nawet zbyt wiele. Niektórzy zastanawiają się jednak, czy nie powiedziano zbyt mało. Czytając wszystkie wywiady prasowe, jakich udzielały nasze zawodniczki i trener Piotr Makowski po tym turnieju, szczególnie uderzają słowa Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. Nie ma co się chować w szatni i uciekać od wywiadów. Trener Makowski nie musi brać wszystkiego na siebie, my byłyśmy grupą odpowiedzialną, dojrzałą i każdy to czuł. Nie chodzi o to, żeby zwalić winę na jedną osobę. Każdy jest odpowiedzialny – mówiła na antenie Polsatu atakująca reprezentacji Polski.

Jestem bardzo zmęczona ostatnimi sezonami w reprezentacji. Jestem zmęczona błędami, jakie są popełniane, i rzeczami, jakie robią niektóre osoby. Zastanowię się poważnie nad zawieszeniem lub zakończeniem reprezentacyjnej kariery. Mam nadzieję, że żeńska siatkówka się odrodzi, a ja pewnie będę patrzeć na to z boku. Recepty na razie nie znam. Ja daję z siebie wszystko – zakończyła swoją wypowiedź.

Dzisiaj wciąż jest we mnie zbyt dużo emocji. Serce mnie boli, gdy myślę, że nie zagramy w mistrzostwach świata, a nasza siatkówka robi kolejny krok w tył – mówiła chwilę później w wywiadzie udzielonym Kamilowi Drągowi, jakby bojąc się, że przed kamerami powiedziała zbyt wiele. – Jest naprawdę słabo, drużyna znalazła się w trudnej sytuacji, ale nie nazywajmy tego dnem. Starałyśmy się wywalczyć awans, ale nie wyszło. Czuję się zdruzgotana. Ostatnie lata były bardzo trudne dla żeńskiej siatkówki w naszym kraju, a te kolejne będą jeszcze gorsze. To jest przerażające. Jestem już zmęczona wieloma rzeczami i wyeksploatowana jako sportowiec – dodała.Katarzyna Skowrońska-Dolata jako pierwsza zwróciła uwagę na sprawy pozasportowe, które dzieją się wokół naszej reprezentacji od 2009 roku. Z pewnością mają one ogromny wpływ na to, kto w ostatnich latach grał w tej kadrze, a kto rezygnował z występów. To kolejny ogromny temat, któremu bardzo wnikliwie powinni przyjrzeć się działacze Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zanim znów będzie za późno…

źródło: inf. własna, Polsat Sport, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved