Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bojana Radulović: Rywalizacja w składzie przynosi same korzyści

Bojana Radulović: Rywalizacja w składzie przynosi same korzyści

fot. archiwum

Środowy mecz z BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała wygrany przez Atomówki 3:0 był także szczególnym meczem dla Bojany Radulović. Pod koniec trzeciego seta Serbka zadebiutowała bowiem w zespole mistrzyń Polski w meczu... ze swoim byłym klubem.

ATOM Trefl Sopot nie jest pierwszą polską drużyną, w której Radulović ma okazję grać. Wcześniej była zawodniczką… BKS-u Aluprofu, a zatem jej debiut był jednocześnie meczem przeciwko byłej drużynie. – Kiedy trafiłam do Bielska, miałam tylko 18 lat – wspomina Bojana Radulović.Pamiętam, że jako młoda zawodniczka miałam wtedy okazję uczyć się, podpatrując Monikę Gorszyniecką, która jest teraz team managerem naszego zespołu. Byłam bardzo szczęśliwa, że mogę grać w Polsce.

Grająca z numerem 13 siatkarka przybyła do ATOMU Trefla Sopot aż z Krasnojarska. Dlaczego zdecydowała się na zmianę klubu? – W Rosji było wszędzie daleko. Musiałyśmy podróżować samolotami – w kółko tylko latałyśmy, latałyśmy i grałyśmy. To było bardzo męczące – wspomina serbska rozgrywająca. – W październiku spędziłam w powietrzu, jeśli dobrze pamiętam, 23 dni…

W sopockim zespole Serbka będzie konkurowała o miejsce w składzie z dwiema pozostałymi zawodniczkami – Izabelą Bełcik i Natalią Gajewską. Rywalizacja w składzie przynosi same korzyści, ale tak naprawdę ważne jest to, by drużyna po prostu wygrywała. Ja zrobię to, co będę mogła, aby pomóc w osiągnięciu tych celów. Będę się też bardzo cieszyć, jeśli będę mogła się do tych sukcesów przyczynić swoją grą – komentuje sytuację zawodniczka. – Pamiętam zresztą Izę z czasów, kiedy jeszcze grałam w Polsce. To świetna zawodniczka i myślę, że również teraz mogę się od niej wiele nauczyć.Z powrotu do naszego kraju nowa rozgrywająca zespołu bardzo się cieszy. – Siatkówka w Polsce, zarówno jeśli chodzi o jej poziom, jak i organizację, stoi na bardzo dobrym poziomie. Również marketingowo wygląda to fajnie. Sam ATOM to świetnie zorganizowany klub, silna drużyna i cieszę się, że będę mogła tu grać – kończy Serbka.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved