Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > RWE Volleys Bottrop wycofane z rozgrywek Bundesligi

RWE Volleys Bottrop wycofane z rozgrywek Bundesligi

fot. archiwum

Zarząd Niemieckiej Ligi Siatkówki (DVL) podjął decyzję o odebraniu licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej zespołowi RWE Volleys Bottrop. Oznacza to, że na chwilę obecną Bundesliga będzie liczyła dziesięć zespołów.

W niemieckim klubie zmagano się z dużymi problemami finansowymi. Zawodnicy nie ukrywali niezadowolenia z zaistniałej sytuacji, co niektórzy zdecydowali się opuścić klub. Władze ligi decyzję przedstawili już 20 grudnia, ale klub początkowo wyraził sprzeciw, dopiero niedawno zdecydował się wycofać odwołanie i decyzja DVL stała się prawomocna. Itamar Stein, jeden z najlepiej punktujących zawodników Bundesligi zdecydował się na Moerser SC i wystąpił już przeciwko evivo Duren. Problemy z jakimi borykał się klub spowodowały, że nie spełniał on wymagań licencyjnych i zdecydowano o wycofaniu zespołu z rozgrywek. – Szkoda, że ​​klub nie spełnił warunków określonych w umowach licencyjnych – powiedział Dyrektor Zarządzający DVL, Klaus-Peter Jung.

Zdecydowano także, że zespół ten nie wystąpi w przyszłym sezonie w rozgrywkach 2. Bundesligi, a przez trzy sezony nie będzie mógł uczestniczyć w rozgrywkach najwyższej klasy rozgrywkowej. Wszystkie dotychczasowe wyniki meczów z udziałem tego zespołu zostały anulowane, a tabela odpowiednio zaktualizowana.

 źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved