Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ana Bjelica: Wszystko jest dla mnie nowe

Ana Bjelica: Wszystko jest dla mnie nowe

fot. Piotr Woźniak

Siatkarki Chemika Police pokonały zespół Budowlanych Łódź i umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli. - Dobrze, że się przełamałyśmy. Grałyśmy bardzo dobrą siatkówkę - mówiła po spotkaniu atakująca reprezentacji Serbii i klubu z Polic, Ana Bjelica.

Zgodnie z planem udało wam się wygrać dzisiejsze spotkanie za trzy punkty. Małym zaskoczeniem pozostaje chyba ten trzeci set…

Ana Bjelica: – Trudno mi dokładnie wskazywać przyczyny dlaczego ten mecz ułożył się tak, a nie inaczej, ponieważ mogłam go tylko obserwować z kwadratu dla rezerwowych. Cieszę się bardzo, że wygrałyśmy. Przerwałyśmy krótką, ale jednak serię przegranych meczów. Dobrze, że się przełamałyśmy. Grałyśmy bardzo dobrą siatkówkę. W trzecim secie troszeczkę się zdekoncentrowałyśmy, ale wróciłyśmy do meczu i wygrałyśmy. To jest najważniejsze.

Dlaczego nie zobaczyliśmy cię dzisiaj na boisku? Czy miał na to wpływ fakt, że wcześniej miałaś drobne problemy ze zdrowiem?– Nie, z moim zdrowiem już wszystko w porządku. Taka była decyzja trenera.

Na turnieju kwalifikacyjnym w Baku udało wam się zdobyć bilet na mistrzostwa świata. Jak oceniasz te zawody?

– Jestem bardzo zadowolona z tego turnieju. Udało nam się wywalczyć awans do mistrzostw świata we Włoszech. To był nasz główny cel. Najważniejszy okazał się ostatni mecz, który był dla nas bardzo trudny. Grałyśmy w Azerbejdżanie, a tam każdej drużynie gra się ciężko. Cieszę się, że udało nam się wygrać te dwa sety. Dla nas to było priorytetem.

Nowym trenerem Chemika Police został Giuseppe Cuccarini. Byłaś zaskoczona taką nagłą zmianą szkoleniowca?

– Dopiero dzisiaj dołączyłam do drużyny, wracając z turnieju w Azerbejdżanie. Dlatego jeszcze za wiele nie wiem o naszym nowym trenerze. Słyszałam tylko, że jest to człowiek o wysokich kwalifikacjach. Oczywiście byłam zaskoczona, bo wcześniej nic nie wiedziałam o tej decyzji.

Uważasz, że w Policach zbudowano zespół, który będzie liczył się w europejskich pucharach? Polskim zespołom do tej pory w Lidze Mistrzyń nie wiodło się zbyt dobrze…

– Myślę, że tak. Mam nadzieję, że zaczniemy od wygrania ligi, bo na tym teraz się skupiamy. Jeżeli się to uda, to potem będziemy chciały pokazać się z jak najlepszej strony w rozgrywkach pucharowych. Wiemy, że mamy bardzo silną drużynę.

Czy jesteś zadowolona, że przed sezonem wybrałaś ofertę polskiego klubu?

– Dla mnie wszystko jest nowe, po raz pierwszy gram poza moim rodzinnym krajem, ale jestem zadowolona z tego, że zdecydowałam się na grę w Polsce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved