Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Krośnie spełniło się jedno z marzeń włodarzy

W Krośnie spełniło się jedno z marzeń włodarzy

fot. archiwum

Jeszcze rok temu włodarze klubu mówili o turnieju towarzyskim zespołów ORLEN Ligi w kategorii marzenia na przyszłość. Na początku tego roku marzenie stało się jednak rzeczywistością, a "miasto szkła" gościło trzy zespoły z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Myślimy nad tym intensywnie i mam nadzieję, że uda nam się to zorganizować – powiedział przed rokiem Janusz Fic, ówczesny prezes Krośnieńskiego Stowarzyszenia Piłki Siatkowej. Wypowiedź pochodzi z V Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna w piłce siatkowej mężczyzn, a dotyczy możliwości organizacji odpowiednika tej imprezy tylko w wersji z zespołami kobiecymi.

Po tej krótkiej retrospekcji czas na powrót do teraźniejszości. Na chwilę obecną Krosno może odnotować na swoim koncie kolejny drobny sukces organizacyjny. Marzenia, plany, o których była mowa wyżej, udało się zrealizować – w dniach 2-4 stycznia do Krosna zawitały trzy zespoły z ORLEN Ligi, by wziąć udział w I Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna w piłce siatkowej kobiet. Impel Wrocław, BKS Aluprof Bielsko-Biała i Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna, czyli jak by nie patrzeć górna półka naszej kobiecej ekstraklasy zawitała do pięćdziesięciotysięcznego miasta na Podkarpaciu. Dla drużyn walczących na parkiecie impreza była okazją do sprawdzenia formy przed wznowieniem rozgrywek po dość długiej przerwie świątecznej, a dla miasta Krosna sprawdzianem organizacyjnym.

– Turniej w Krośnie został zorganizowany na bardzo dobry poziomie w obsadzie solidnych zespołów – przyznała po zakończonej rywalizacji środkowa ekipy z Muszyny, Sylwia Wojcieska. Wtórowała jej również rozgrywająca ekipy z Dolnego Śląska, Magdalena Gryka. Organizacja była bardzo dobra! Nasz hotel był zaraz obok hali, więc nie musiałyśmy jechać daleko. Czułam się, jakbyśmy grały mecz ligowy, a nie turniej towarzyski. To było bardzo miłe. Byłam pod wrażeniem, że było tak dużo ludzi, nastrój w hali był wspaniały! – podsumowała młoda siatkarka.Patrząc po wypowiedziach siatkarek, widać, że organizatorzy zdali egzamin. Po raz kolejny udało im się zorganizować turniej, który był nie lada gratką dla sympatyków siatkówki na Podkarpaciu, a także świetną okazją do popularyzacji tej dyscypliny. Męski odpowiednik turnieju w ubiegłym roku świętował swoją piątą edycję i jak zapowiadają włodarze klubu, nie była ona ostatnią. Kto wie, czy również żeńska impreza nie wpisze się na stałe do kalendarza siatkarskiego?

Było o organizacji, warto spojrzeć jednak na najważniejszą, sportową stronę wydarzenia. Najlepsza na parkiecie okazała się ekipa Impelu Wrocław, która dwukrotnie zwyciężała po pięciosetowych pojedynkach. Wiadomo jednak, że w turniejach towarzyskich wynik jest sprawą drugorzędną, a najważniejsza jest możliwość treningu. – Udział w turnieju był dla nas dużą korzyścią i świetną okazją do ponownego zgrania się po przerwie świątecznej. Wyniki obu naszych meczów nie były dla nas zadowalające, dlatego jest nad czym pracować, by poprawiać mankamenty naszej gry – oceniła rywalizacje Sylwia Wojcieska. W zdecydowanie lepszych nastrojach były siatkarki z Wrocławia, które zanotowały dwie wygrane. – Turniej bardzo nam pomógł siatkarsko, były tam dwa dobre zespoły, które grały na bardzo wysokim poziomie. W obu spotkaniach zaczęłyśmy bardzo źle, ale ostatecznie udało nam się zwyciężyć 3:2. Takie wyniki pozwoliły nam się podbudować przed dalszą częścią sezonu. Turniej pomógł nam bardzo w zakresie techniki i zgrania, ale także pokazał rzeczy, które musimy poprawić w najbliższym czasie. Podsumowując całą imprezę, myślę, że możemy być zadowolone – powiedziała Magdalena Gryka.

Turniej dobiegł końca, zespoły wróciły do swoich miast. W najbliższych dniach czeka je powrót na ligowe parkiety i ciężka walka o kolejne punkty. Krosno zanotowało kolejny sukces organizacyjny. Wspaniała atrakcja dla kibiców, promocja i popularyzacja siatkówki, a także możliwość udowodnienia ze strony klubu sponsorom, że warto inwestować w ten sport. Teraz przed klubem z Krosna kolejne wyzwania. Tym razem jednak nie chodzi o organizację imprez towarzyskich, a walkę na ligowych parkietach – zespołu żeńskiego w I lidze, a męskiego w II lidze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved