Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Polski rozgrywający rozstaje się z wicemistrzem Słowacji

Polski rozgrywający rozstaje się z wicemistrzem Słowacji

fot. archiwum

Włodarze aktualnego wicemistrza Słowacji niedawno zakontraktowali nowego rozgrywającego. Szeregi SK Chemes Humenne zasilił Miguel Angel de Amo. Jednocześnie na zasadzie porozumienia stron Słowacy rozwiązali kontrakt z Mateuszem Leszczawskim.

O dołączeniu do ekipy wicemistrza Słowacji nowego rozgrywającego media słowackie informowały już pod koniec ubiegłego tygodnia. Jednak jeszcze wtedy nie było pewne, że dla polskiego rozgrywającego broniącego barw Chemes Humenne będzie to oznaczało zakończenie współpracy z klubem. – We wtorek, na zasadzie porozumienia stron rozwiązaliśmy kontrakt z rozgrywającym Mateuszem Leszczawskim – poinformował prezes klubu Stanislav Rehúš. Wciąż nie wiadomo jaki kierunek obierze polski rozgrywający.

Nowy nabytek Chemes to 28-letni rozgrywający. Miguel Angel de Amo ma za sobą doświadczenie reprezentacyjne, grał też w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Z zespołem wicemistrza Słowacji Hiszpan podpisał kontrakt do końca aktualnego sezonu. Pochodzący z Madrytu zawodnik, który ostatnio grał w hiszpańskim CAI Teruel, w barwach nowego klubu miał zadebiutować w piątkowym meczu MEVZA przeciwko Austriakom z Amstetten. – Miguel Ángel jeszcze nie zagra w piątek, jednak będzie przygotowywał się z zespołem – powiedział Stanislav Rehuš.

Prawdopodobnie to nie koniec wzmocnień w szeregach wicemistrza Słowacji, do Chemes Humenne być może dołączy środkowy Martin Benčič. Benčič w tym sezonie bronił barw Volley Team Bratysława, jednak klub w grudniu zakończył funkcjonowanie. – Benčič aktualnie jest bez klubu, trenuje z nami. Sprawa jego przejścia pozostaje tematem otwartym – przyznał Rehúš.źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved