Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Bydgoska niespodzianka w Radomiu

PlusLiga: Bydgoska niespodzianka w Radomiu

Mało kto spodziewał się takiego rozstrzygnięcia w pierwszym spotkaniu w 2014 roku. Rewelacyjnie spisujący się w tym sezonie beniaminek - Cerrad Czarni Radom - przegrał w spotkaniu z ostatnim w tabeli Transferem. Ekipa trenera Heynena wygrała 3:0.

Początek spotkania należał do gości, którzy między innymi po mocnym zbiciu Carsona Clarka wyszli na prowadzenie 3:0, ale gospodarze szybko opanowali nerwy. Pomogły im w tym dobre zagrania Wytze Kooistry. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną udało im się odrobić straty, lecz wyrównana walka trwała tylko do stanu 10:10. Później dobrymi serwisami popisał się Jan Nowakowski, a błędy Czarnych spowodowały, że ponownie musieli gonić rywali. Kolejny dobry atak Clarka pozwolił bydgoszczanom prowadzić na drugiej przerwie technicznej 16:12. Chwilę później również w szeregach Transferu pojawiły się pomyłki, a podopieczni trenera Prygla zaczęli dobrze spisywać się w bloku, przez co na świetlnej tablicy po raz kolejny pojawił się remis. Gospodarzom jednak nie udało się przełamać przeciwników. Wszystko przez to, iż w ataku pomylił się Kooistra, a niezawodny w decydujących momentach po drugiej stronie siatki był Marcin Waliński. W dużej mierze to właśnie dzięki temu zawodnikowi przyjezdni triumfowali w premierowej odsłonie 25:21.

Najwyraźniej przegrana w pierwszym secie podziałała na radomian jak przysłowiowa płachta na byka, bowiem już na początku drugiej odsłony odskoczyli od rywali na kilka oczek (5:1). Duża w tym zasługa Kooistry, który nie mylił się w ataku. W kolejnych minutach gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia, a przebudzenie Jakuba Wachnika sprawiło, że ekipa z Mazowsza wygrywała już 10:5. Do walki bydgoszczan poderwał Bartosz Janeczek, który zmienił Clarka. Seria jego udanych zagrań w połączeniu ze zbiciem ze środka Nowakowskiego doprowadziły do remisu. W kolejnych minutach obie drużyny szły łeb w łeb, lecz autowe zbicie Adama Kamińskiego spowodowało, że inicjatywę na boisku zaczęli przejmować przyjezdni (16:14). Dopiero punktowa zagrywka Wachnika dała beniaminkowi upragniony remis. O losach tej części spotkania musiała rozstrzygnąć walka na przewagi. W końcówce radomianie obronili kilka piłek setowych, ale udany blok Transferu przypieczętował jego sukces w drugim secie (28:26).

Trzecia odsłona rozpoczęła się fatalnie dla podopiecznych trenera Prygla, bowiem już na jej początku popełnili kilka błędów, które ustawiły ich w niekorzystnej sytuacji. Wprawdzie dobrą grą w bloku próbowali odrabiać straty, ale znacznie bardziej stabilna gra ostatniej drużyny PlusLigi pozwalała jej trzymać rywali na dystans kilku oczek. Bardzo poprawnie w ataku spisywał się Janeczek. Za to problemy z kończeniem akcji miał jego vis a vis – Kooistra. W dodatku na środku pomylił się Bartłomiej Grzechnik, dzięki czemu bydgoszczanie wygrywali już 13:9. Do walki Czarnych próbował poderwać jeszcze Bartłomiej Bołądź, jednak gospodarze fatalnie spisywali się w polu serwisowym, przez co nie mogli zbliżyć się do przeciwników. Wprawdzie czapa na Muagatutii mogła jeszcze wlać nadzieję w serca radomian na odwrócenie losów tej partii (17:20), ale własne błędy nie pozwoliły im rozwinąć skrzydeł. Ostatecznie ta część meczu padła łupem Transferu 25:20, a trzy wywiezione punkty z Mazowsza pozwoliły mu opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

MVP spotkania: Bartosz Janeczek

Czarni Radom – Transfer Bydgoszcz 0:3
(21:25, 26:28, 20:25)

Czarni: Neroj (2), Wachnik (6), Westphal (12), Kooistra (12), Kamiński (3), Piovarci (2), Kowalski (libero) oraz Bołądź (6), Grzechnik (1), Kędzierski (1) i Gutkowski (3)
Transfer: Wika, Jurkiewicz (5), Woicki, Nowakowski (6), Clark (5), Muagututia (12), Bonisławski (libero) oraz Salas, Waliński (8) i Janeczek (16)