Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nafta walczy o utrzymanie, trener Gąsior widzi światełko w tunelu

Nafta walczy o utrzymanie, trener Gąsior widzi światełko w tunelu

fot. archiwum

- Cieszymy się z wygranej, ale już od jutra skupiamy się na kolejnym zadaniu - mówił po wygranej z Pałacem trener Nafty Piła, Wiesław Popik. - Walczyliśmy na tyle, na ile umiemy. Cały czas widzę światełko w tunelu - stwierdził trener bydgoszczanek.

Mimo że trener Piły Wiesław Popik przewidywał trudny mecz, w istocie okazał się to pojedynek krótki i jednostronny. – Wiedzieliśmy, że musimy wygrać za trzy punkty. Dzisiaj w końcu zagrała cała dwunastka i cieszę się, że mogę liczyć na więcej niż tylko podstawową szóstkę. Cieszymy się z wygranej, ale już od jutra skupiamy się na kolejnym zadaniu. Jedziemy do Legionowa, aby powalczyć o punkty, które pozwolą nam mieć nadzieję na bezpieczne utrzymanie – stwierdził w pomeczowym komentarzu Wiesław Popik. Z takim wejściem w rundę pilanek cel wydaje się widoczny na horyzoncie.

Dzięki temu zwycięstwu Piła może nieco odetchnąć i złapać kontakt z pozostałymi drużynami walczącymi o utrzymanie w ORLEN Lidze. Walka we wtorkowym pojedynku toczyła się jednak także o honor. – Chciałyśmy zrewanżować się rywalkom za mecz w Bydgoszczy. Było to starcie pełne walki. Pierwszy set oraz końcówka konfrontacji były w naszym wykonaniu niezwykle nerwowe. Najważniejsze jednak, że udało nam się przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść – dodała kapitan zespołu Joanna Kuligowska. Zdanie przyjmującej podzielał trener przyjezdnych Rafał Gąsior.Zostawiliśmy na parkiecie serce i walczyliśmy na tyle, na ile umiemy. Czasami niewiele nam brakuje, by zdobywać kolejne oczka. Cały czas widzę światełko w tunelu. Młode dziewczyny są ambitne i chcą się rozwijać. Jednak aby efekty były widoczne, potrzebny jest czas – skomentował.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved