Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Goślinianki zwyciężają w Warszawie

I liga K: Goślinianki zwyciężają w Warszawie

fot. archiwum

Podopieczne Piotra Sobolewskiego odniosły cenne zwycięstwo w Warszawie, pokonując gładko w trzech setach miejscową Spartę. W piątek goślinianki czeka kolejne spotkanie. Tym razem na Podkarpaciu zmierzą się z beniaminkiem z Krosna.

Spotkanie lepiej otworzyły gospodynie, które po atakach Joanny Sałygi i Weroniki Szafraniak prowadziły 3:0. Spartankom odpowiedziała Aleksandra Bekas, a gdy błąd stołecznych wykorzystała Beata Pawlicka, trzypunktowa zaliczka stopniała zaledwie do jednego punktu (3:2). Po chwili kontrę wykorzystała kapitan goślinianek i przyjezdne po raz pierwszy wyszły na prowadzenie. Z kolei gdy Bekas dołożyła punkt z zagrywki, przy stanie 5:7 o czas poprosił Jacek Pasiński. Niewiele to wniosło, bowiem po kolejnych błędach siatkarki z Wielkopolski prowadziły już 9:5. Czteropunktowe prowadzenie przyjezdnych utrzymywało się do stanu 12:8. Wówczas skuteczne ataki Marty Jaszczuk i Katarzyny Brydy sprawiły, że tym razem o przerwę poprosił szkoleniowiec z Murowanej Gośliny. Wkrótce sytuacja się odwróciła. Sparta zaczęła popełniać błędy i gdy przy Lindego było 15:10 dla KS-u Murowana Goślina, to trener Pasiński wykorzystał kolejny przysługujący mu czas, jednak warszawianki wciąż popełniały błędy, przegrywając po asie Żanety Baran 11:19. Do końca partii obraz gry nie uległ zmianie. Miejscowe miały spore problemy z przyjęciem zagrywki przeciwnika, a sytuacyjne piłki rozbijały się o blok gości. Wynik premierowej odsłony meczu ustaliła Pawlicka potężnym zbiciem z lewego skrzydła (25:13).

Drugą partię otworzyła Bryda, ale po przejściu przez spartanki linii środkowej to KS Murowana Goślina prowadził 3:2. Przyjezdne dzięki punktowi z zagrywki Baran wyszły na 5:2, ale po bloku Joanny Pogorzelskiej Sparta traciła do rywalek tylko punkt (4:5). Goślinianki błyskawicznie odskoczyły na 7:4, jednak Pogorzelska ponownie zniwelowała straty do stanu 6:7. Gdy gra się wyrównała (10:10) Piotr Sobolewski poprosił swoje podopieczne do siebie, a po wznowieniu gry stołeczne wciąż były na fali wznoszącej, prowadząc 11:10. Po chwili inicjatywa była już po stronie gości. Za siatkę plasowała Bekas, a po asie serwisowym skrzydłowej było 13:12 dla przyjezdnych. Warszawianki wyrównały jeszcze przy stanie 13:13, ale gdy ekipa trenera Sobolewskiego prowadziła 15:13, przerwę wykorzystał Jacek Pasiński. Słowa szkoleniowca ze stolicy trafiły na podatny grunt, bowiem błyskawicznie zrobiło się 17:15 dla zespołu z Warszawy. Niemoc w drużynie gości przełamała Pawlicka (16:18), a gdy Jowita Jaroszewicz blokiem zatrzymała Brydę, było 18:18. Po chwili środkowa z Wielkopolski dodała blok na Pogorzelskiej i przyjezdne odskoczyły na 20:18, a następnie na 23:19, zwyciężając 25:21.

W trzeciej odsłonie meczu w miejsce Szafraniak od początku grała Ewa Sętkiewicz. Tymczasem na boisku trwała walka punkt za punkt (3:3). Gdy punkt z zagrywki zdobyła Bryda, Sparta prowadziła dwoma punktami (5:3). Wystarczyła chwila rozprężenia i to KS Murowana Goślina przejął inicjatywę (7:6), a gdy przewaga goślinianek wzrosła do dwóch oczek, o czas poprosił Jacek Pasiński (7:9). Po wznowieniu gry blokiem popisała się Małgorzata Sobolewska, a gdy kolejne oczko w tym elemencie dołożyła Baran, goście odskoczyli na 11:7. Chwilę później rozgrywająca z Murowanej Gośliny zdobyła asa i przewaga przyjezdnych wzrosła do sześciu punktów (14:8). Spartanki kompletnie się pogubiły i gdy rywalki prowadziły 18:10, Jacek Pasiński kolejny raz próbował pobudzić swoje podopieczne. Spartanki przełamały się dopiero po akcji Brydy. W końcowej fazie gry warszawianki miały krótki zryw (16:22), jednak goślinianki kontrolowały wydarzenia i wygrały 25:17.MUKS Sparta Warszawa – KS Murowana Goślina  0:3
(13:25, 21:25, 17:25)

Składy zespołów:
Sparta: Tomczyk, Bryda, Sałyga, Pogorzelska, Jaszczuk, Szafraniak, Kucińska (libero) oraz Szmigielska (libero), Nowak, Polak, Sętkiewicz i Duda
KS Murowana Goślina: Baran, Wyrwa Bekas, Sobolewska, Pawlicka, Jaroszewicz, Wałęsiak (libero) Stroiwąs i Galant

Zobacz również:
Wyniki 12. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved