Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowicze rozpoczęli treningi

Plażowicze rozpoczęli treningi

fot. archiwum

We wtorek punktualnie o godz. 10 rozpoczęły się pierwsze oficjalne zajęcia siatkarskie naszych eksportowych par siatkówki plażowej. W balonie SMS-u przy ul. Milionowej w Łodzi trenowały dwie pary męskie oraz jedna żeńska.

Za plażowiczami bardzo udany sezon, wręcz jeden z najlepszych w historii. Wystarczy przypomnieć, że Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zajęli wysokie, trzecie miejsce podczas mistrzostw Europy w Klagenfurcie. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zostali mistrzami świata do lat 23, a Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zdobyli mistrzostwo uniwersjady. We wtorek siatkarze oficjalnie rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu, który ma być jeszcze lepszy niż ostatni. – Wiadomo, że na pierwszych treningach jest sporo niedokładności, a uderzenia nie są precyzyjne – mówił Martin Olejnak, słowacki szkoleniowiec drużyn. – To jednak normalne, a z zajęć na zajęcia powinno być coraz lepiej. Na razie planujemy trenować w Łodzi, a z czasem pojedziemy na dwa obozy, na Wyspy Kanaryjskie i być może do Kalifornii. Mamy także trochę zaproszeń na wspólne treningi od duetów z zagranicy, choć nie wiem jeszcze, czy znajdą się środki na takie wyjazdy.

Warto wspomnieć, że Fijałek i Prudel trenują jeszcze innym tokiem. Wszystko za sprawą tego, że broniący pary podczas przerwy leczył kontuzję kolana. – Przez co najmniej tydzień będziemy trenowali w dwóch grupach, dlatego Fijałek i Prudel odbyli trening po południu – mówił Olejnak. – Z czasem jednak będziemy się mieszać, a na obozy na pewno pojedziemy razem.

Na piasku trenowały także Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, które w ubiegłym sezonie zajęły drugie miejsce na uniwersjadzie. To aktualnie jedyna żeńska eksportowa para na turnieje międzynarodowe. – Dziewczyny trochę odbijały piłkę już przed świętami, dlatego nie wyglądało to aż tak źle – mówił Łukasz Fijałek, szkoleniowiec żeńskiej kadry seniorskiej. – Cieszy mnie fakt, że dziewczyny wyleczyły już kontuzje i są w pełni dyspozycji. Wiadomo, że chcemy iść do przodu i osiągać coraz lepsze wyniki. W tym sezonie na pewno pojedziemy na zawody Grand Slam, na które mamy już przeznaczony budżet. Co do reszty zawodów, tzw. open, nie zapadła jeszcze decyzja.*Autor: Maciej Nowocień
*Więcej na sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved