Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Katarzyna Nadziałek: W tej lidze nie ma łatwych przeciwników

Katarzyna Nadziałek: W tej lidze nie ma łatwych przeciwników

fot. archiwum

PWSZ Karpaty MOSIR KHS Krosno pokonał w ostatniej kolejce I ligi kobiet ekipę z Torunia 3:2. - Naszą grą udowodniłyśmy niedowiarkom, że jednak nieprzypadkowo znalazłyśmy się na tym szczeblu rozgrywek - mówi otwarcie Katarzyna Nadziałek.

Niesamowity pojedynek w Toruniu – Karpaty wygrywają po tie-breaku. Wynik dobrze oddaje te emocje?

Katarzyna Nadziałek:Bardzo cieszymy się, że wygrałyśmy ten pojedynek. Wiedziałyśmy, że będzie to jeden z najtrudniejszych meczów w sezonie. Pozostaje jednak lekki niedosyt, ponieważ mogłyśmy ugrać trzy punkty i mieć bezpieczne trzecie miejsce. Pomimo wszystko najważniejsza jest wygrana.

Co twoim zdaniem zdecydowało, że w tej loterii, jaką niewątpliwie jest piąty set, to wam przypadł triumf?W piątym secie skupiłyśmy się tak jak na początku na naszej zagrywce, która niewątpliwie już nie raz ratowała nas z opresji. Tym razem też się tak stało. Wzmocniłyśmy zagrywkę, a tym samym odrzuciłyśmy przeciwniczki od siatki, nie mogły wyprowadzić poprawnej kontry.

Obawiałyście się tego powrotu na boisko po dość długiej przerwie?

Bardzo obawiałyśmy się tego pojedynku, bo rzeczywiście czas wolny od treningów sprawił, że ta forma niestety nie jest najwyższa. Ciężko przepracowałyśmy ten czas po świętach i myślę, że to zaowocowało.

Jak wyglądały przygotowania do tego pojedynku, bo niewątpliwie był to mecz o przysłowiowe sześć punktów?

Doskonale zdawałyśmy sobie sprawę z tego, jakiej rangi jest ten mecz, ale myślę, że właśnie to wpłynęło na nas jeszcze bardziej mobilizująco. Zawsze lepiej nam się gra z przeciwnikiem bardziej wymagającym, wtedy takie zwycięstwo cieszy podwójnie.

W następnej kolejce podejmiecie u siebie ekipę z Murowanej Gośliny. Czeka was trudny pojedynek?

Kolejny ciężki pojedynek to niewątpliwie mecz z KS-em Murowana Goślina. Myślę, że w tej lidze nie ma łatwych przeciwników, ale rzeczywiście mamy trzy bardzo ważne mecze po sobie: zespoły z Torunia, Murowanej Gośliny i Sulechowa. Cieszy nas to, że podejmujemy zespół z Murowanej Gośliny u siebie w hali, a to zdecydowanie jest naszym atutem. Cały ten tydzień przygotowujemy się pod kątem tego zespołu i myślę, że nie przerwiemy dobrej passy. Po raz kolejny będziemy walczyć o każdy punkt, aby utrzymać bezpieczne miejsce w tabeli.

Po dwunastu rozegranych spotkaniach zajmujecie trzecie miejsce w ligowej tabeli – spodziewałaś się tak dobrego sezonu w waszym wykonaniu? Chyba trzeba przyznać, że przedsezonowy plan już został wykonany w znacznym stopniu.

O zrealizowanym planie będziemy rozmawiać po sezonie. Na dzień dzisiejszy możemy powiedzieć, że bardzo się cieszymy z tego, że dostałyśmy szansę gry w pierwszej lidze. Myślę, że naszą grą udowodniłyśmy niedowiarkom, że jednak nieprzypadkowo znalazłyśmy się na tym szczeblu rozgrywek i możemy nawiązywać walkę i wygrywać ze wszystkimi. Walczymy w każdym meczu, a jakie będą efekty końcowe, zobaczymy na koniec rundy zasadniczej.

Co stanowi o waszej sile? Zespołowość, wola walki czy może pewna doza fantazji, którą zawsze ma w sobie zespół debiutujący w rozgrywkach?

Według mnie idealnie pan wymienił nasze trzy główne atuty. Moim zdaniem na nasze sukcesy wpływa przede wszystkim wspaniała atmosfera, zespołowość zarówno między zawodniczkami, jak i kadrą trenerską. Braku woli walki chyba nikt nam nie zarzuci, kto oglądał choć jeden mecz w naszym wykonaniu. Nigdy się nie poddajemy, chcemy grać jak najlepiej potrafimy, a efekty przychodzą same. Ponadto nasz zespół możemy zaliczyć do jednego z najmłodszych w pierwszej lidze, myślę, że to także wpływa decydująco na lekką dozę fantazji i spontaniczności, którą każda z nas posiada.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved