Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Helene Rousseaux: Byłyśmy zmotywowane, waleczne i wygrałyśmy

Helene Rousseaux: Byłyśmy zmotywowane, waleczne i wygrałyśmy

fot. Mariusz Federowicz

Belgijki dobrym występem w Łodzi potwierdziły, że są już jedną z najlepszych drużyn w Europie. Awans na mistrzostwa świata jest kolejnym sukcesem tej młodej drużyny. Helene Rousseaux przyznała po niedzielnym meczu, że o mundialu jeszcze nikt nie myśli.

 

Niedziela była dla belgijskiej siatkówki wyjątkowo udanym dniem, ponieważ obie seniorskie reprezentacje wywalczyły awans na mistrzostwa świata. – Wiedziałyśmy, że dwa wygrane sety dadzą chłopakom awans. To na pewno było motywujące, my zawsze chcemy zrobić to samo, co oni, albo i więcej. Przede wszystkim jednak koncentrowałyśmy się na naszym meczu – powiedziała po meczu Helene Rousseaux, przyjmująca reprezentacji Belgii, która podczas tego turnieju zmagała się z kłopotami zdrowotnymi i na boisku pojawiła się dopiero w trzecim dniu imprezy.

Co zdaniem byłej siatkarki Budowlanych Łódź i Muszynianki Muszyna było kluczem do wygranej? – Myślę, że nasza obrona działała bardzo dobrze, co ułatwiało zdobywanie punktów. Moim zdaniem Polki miały też problem ze swoją rozgrywającą. My jednak byłyśmy bardzo zmotywowane, waleczne i wygrałyśmy – analizowała zawodniczka. Belgijki w Łodzi grały naprawdę dobrze, ale i one nie ustrzegły się przestojów w grze. – Wciąż jesteśmy młodym zespołem i czasem zdarzają się chwile, że gra się załamuje. Wtedy możemy dokonać zmian w składzie i wszystko wraca na właściwe tory – twierdzi siatkarka Liu Jo Volley Modena.Po brązowym medalu mistrzostw Europy awans Belgijek do mistrzostw świata jest niewątpliwie dużym sukcesem podopiecznych trenera Vande Broeka. Siatkarki jednak na razie o mundialu nie myślą. – Nie myślimy o tym w tym momencie. Teraz chcemy się chwilkę pocieszyć i wracamy do klubów. Na razie moim celem są dobre wyniki z klubem – kończy Helene Rousseaux.

*w Łodzi wysłuchała Ewa Koperska-Bogaczyk (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved