Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Czy doświadczone zawodniczki zagrają jeszcze w kadrze?

Czy doświadczone zawodniczki zagrają jeszcze w kadrze?

fot. Mariusz Federowicz

Porażka z Belgią w kwalifikacjach do mistrzostw świata i brak awansu do tak wielkiej imprezy zakończyły pewien etap w żeńskiej siatkówce. Co będzie dalej? Czy doświadczone zawodniczki zagrają jeszcze w reprezentacji?

Już od kilku lat żeńska reprezentacja nie odnosiła znaczących sukcesów. Słabo spisała się na mistrzostwach Europy, a sporym i – jak się później okazało –  zbyt trudnym wyzwaniem było zakwalifikowanie się do mistrzostw świata. Pomóc zrealizować ten cel miały najbardziej doświadczone zawodniczki, ale i one nie udźwignęły presji i musiały przełknąć gorzką pigułkę porażki. Jeszcze przed turniejem w Łodzi zarówno Małgorzata Glinka-Mogentale, jak i Eleonora Dziękiewicz zapowiadały, że więcej w kadrze nie zagrają. Po porażce z Belgią nad podjęciem podobnego kroku zastanawiają się także inne siatkarki. – Do tej pory zawsze przyjmowałam powołania, ale teraz czuję się bardzo zmęczona. Nie chcę dzisiaj podejmować decyzji, ale poważnie przemyślę rezygnację z gry w kadrze – mówiła Katarzyna Skowrońska-Dolata. Teraz czas na młode. Od początku było wiadomo, że my weteranki wracamy pomóc zespołowi w awansie na mundial. Nie udało się, więc na pewno w takim składzie ta drużyna nie przetrwa – dodała rozgrywająca biało-czerwonych, Izabela Bełcik.

Na razie zatem pytań jest znacznie więcej niż odpowiedzi. Dopiero czas pokaże, jakie decyzje podejmą działacze PZPS-u odnośnie dalszej pracy Piotra Makowskiego z drużyną narodową oraz jakie zawodniczki będą stanowiły trzon naszej reprezentacji w kolejnych imprezach.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved