Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Małgorzata Glinka-Mogentale: Nie mogę uwierzyć, że przegrałyśmy

Małgorzata Glinka-Mogentale: Nie mogę uwierzyć, że przegrałyśmy

fot. Mariusz Federowicz

- Ciężko mi jest teraz myśleć o tym, co będzie dalej. Nie chciałabym nic deklarować, ale najlepszym wyjściem byłoby zacząć budowę reprezentacji od nowa i zacząć szkolić młode zawodniczki - stwierdziła po przegranym turnieju Małgorzata Glinka-Mogentale.

Polska postawiła nam dziś poprzeczkę bardzo wysoko. Zagrałyśmy ten mecz na bardzo wysokim poziomie, udało nam się świetnie zagrać zagrywką i w obronie. Gdy te dwa elementy działają poprawnie, to nasza rozgrywająca ma już duży komfort i może robić wszystko. Dla nas fantastycznym przeżyciem był gra przed taką publicznością – mówiła po spotkaniu kapitan reprezentacji Belgii, Charlotte Leys.Cztery lata temu graliśmy w Łodzi podczas ME i to był dla nas zły turniej, przegraliśmy wszystkie trzy spotkania – przypomniał trener Gert Vande Broek.Chciałem wrócić do tej hali i zagrać lepiej i to w tym tygodniu się udało. Polki w dwóch poprzednich meczach miały dobrą skuteczność w ataku, dziś tego im zabrakło. Wiedzieliśmy, że musimy zagrać mocną zagrywką, co pomoże nam w obronie i bloku. To się udało i dzięki temu zasłużyliśmy na awans do mistrzostw świata. Polki grały dziś pod dużą presją. Dlatego granie za granicą ma swoje plusy. My nie mieliśmy żadnej presji i zagraliśmy na luzie. Mecz stał na wysokim poziomie – przyznał belgijski szkoleniowiec.

Wesołej miny po meczu nie miała Małgorzata Glinka-Mogentale.Gratuluję dobrej gry zespołowi belgijskiemu. Nie mogę uwierzyć, że przegrałyśmy ten mecz, jeszcze to do mnie nie dociera. Praktycznie czego się nie dotknęłyśmy, to nam nie wychodziło – mówiła na konferencji prasowej kapitan reprezentacji Polski, Małgorzata Glinka Mogentale. – Byłyśmy bardzo zestresowane, ale przecież jesteśmy profesjonalistkami i nie mogę zganiać porażki na zdenerwowanie. Nie wytrzymałyśmy presji. Chcę podziękować za wsparcie wspaniałej publiczności, nigdy jeszcze chyba przy takiej nie grałam. Przykro mi, że wszystko tak się potoczyło. Wszystko miałyśmy zapewnione, była dobra atmosfera, wykonałyśmy kawał ciężkiej pracy, zarówno fizycznej, jak i mentalnej. Naprawdę wierzyłyśmy w końcowy sukces, życie jednak pokazało coś innego. Ciężko mi jest teraz myśleć o tym, co będzie dalej. Nie chciałabym nic deklarować, ale najlepszym wyjściem byłoby zacząć teraz budowę reprezentacji od nowa i w końcu zacząć szkolić młode zawodniczki. Zajmie to na pewno dłuższy czas, ale chyba nie mamy wyjścia – zakończyła swoją wypowiedź przyjmująca reprezentacji Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved