Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Łukasz Ciupa: Jesteśmy zespołem walczaków

Łukasz Ciupa: Jesteśmy zespołem walczaków

fot. Damian Krzanowski / karpaty-krosno.pl

PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno idzie jak burza w rozgrywkach męskiej drugiej ligi. W minioną sobotę pewnie pokonała Błękitnych Ropczyce 3:1. - Kolejne już zwycięstwo cieszy nas bardzo - przyznał przyjmujący krośnian, Łukasz Ciupa.

W sobotnim pojedynku udało wam się pokonać Błękitnych Ropczyce 3:1. Wicelider pokonany – jak możesz podsumować ten pojedynek? Co zadecydowało o waszej wygranej?

Łukasz Ciupa: – Jeśli mam być szczery, to ciężko wyróżnić jeden element, który pomógł nam odnieść zwycięstwo w tym pojedynku. Myślę jednak, że dzięki temu, że nasze przyjęcie było na w miarę równym poziomie, mogliśmy grać swoją siatkówkę. Kolejne już zwycięstwo cieszy nas bardzo, szczególnie z uwagi na fakt, iż był to pojedynek z wiceliderem.

W pierwszym pojedynku wygraliście z ekipą z Ropczyc u siebie 3:1, teraz na wyjeździe udało się powtórzyć wynik. Macie zatem już patent na ten zespół?Bardzo byśmy chcieli mieć, ale niestety tak nie jest. Błękitni Ropczyce to bardzo dobra drużyna, która ma w składzie kilku świetnych zawodników. To, że udało nam się wygrać z nimi dwa razy, jeszcze o niczym nie świadczy. Każdy następny mecz to inna historia i będzie trzeba przykładać się do niego przynajmniej dwa razy bardziej.

Będąc myślami już przy następnych meczach. Za tydzień czeka was pojedynek z ekipą z Bochni. Patrząc na waszą postawę, wydaje się, że celem może być tylko zwycięstwo?

Prawda jest taka, że w każdym meczu trzeba walczyć od samego początku do końca i nie ma znaczenia, czy gramy z wiceliderem, czy z piątym miejscem. Wyjdziemy na parkiet i będziemy walczyć o zwycięstwo. Na pewno nie będziemy lekceważyć ekipy z Bochni, bo to jest naprawdę solidny zespół.

Do końca rundy zasadniczej pozostały dwa spotkania. Uda się podtrzymać passę zwycięstw?

– Oczywiście, każdy z nas zawodników i trenerów chciałby, żeby do końca były już tylko same zwycięstwa. My możemy obiecać, że będziemy walczyć do ostatniego meczu tego sezonu, żeby tak się stało. A jak będzie, czas pokaże.

Jesteście niewątpliwie rewelacją II ligi w obecnym sezonie. Co stanowi o waszej sile?

– Myślę, że o tym, jak nas nazwać, to porozmawiamy po sezonie. Aktualnie cieszymy się z naszej gry i miejsca w tabeli. Ciężko pracujemy na treningach żeby to wszystko było tak, jak tego od siebie wymagamy. A co jest naszą siłą? Zespołowość i zgranie tego zespołu – to jest nasza największa siła.

Im bliżej walki w fazie play-off, tym bardziej na usta ciśnie się pytanie o walkę o awans. Twoim zdaniem stać was na walkę o I ligę?

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że teraz z każdym meczem ciążyć będzie na nas coraz większa presja. Wydaje mi się, że sobie z tym poradzimy, jesteśmy zespołem walczaków. Na pewno nie odpuścimy i będziemy do upadłego walczyć o jak najwyższe cele.

Czy możliwe zatem jest, że za rok Krosno będzie mieć dwa zespoły na pierwszoligowych parkietach?

– To pytanie to raczej powinno być skierowane do działaczy. My jako zespół damy z siebie wszystko na parkiecie i postaramy się wygrać wszystko, co możliwe w tym roku. Czy organizacyjnie taka sprawa jest możliwa, ciężko mi powiedzieć. Odpowiedź na to pytanie nie leży w mojej gestii. Do nas należy walka na parkiecie. Damy z siebie wszystko, bo chcemy osiągnąć jak najlepszy wynik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved