Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Laura Unternährer: Wyniesiemy stąd dużo doświadczenia

Laura Unternährer: Wyniesiemy stąd dużo doświadczenia

fot. Piotr Woźniak

Szwajcarkom nie udało się zdobyć punktów na turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata w Łodzi. - Musimy wynieść z tego turnieju wszystko co pozytywne - mówiła po zawodach przyjmująca reprezentacji Szwajcarii i Volero Zurych, Laura Unternährer.

Zawodniczki ze Szwajcarii przyjechały na turniej w Łodzi, aby zagrać bez presji i pokazać jak najlepszą siatkówkę. Najważniejszy był dla nich ostatni mecz z Hiszpankami, bo rywalki sportowo były w ich „zasięgu”. – Bardzo chciałyśmy ten mecz wygrać. Wydawało nam się, że jesteśmy w stanie to zrobić. Myślę, że zawiodło nasze przyjęcie. Nie mogłyśmy zagrać wszystkimi dostępnymi opcjami w ataku – mówiła po porażce 1:3 z reprezentacją Hiszpanii Laura Unternährer. Ona i jej koleżanki grały bardzo chaotycznie, często seriami tracąc punkty. Za to w trzecim secie, jedynej zwycięskiej dla nich partii, wyraźnie pokonały Hiszpanki. – To jest właśnie typowy problem zespołu, który składa się z bardzo młodych zawodniczek. Są fragmenty, gdzie gramy bardzo dobrze, a potem ponownie źle. W tym secie zagrałyśmy bardzo dobrze, ale nie potrafiłyśmy przełożyć tej dobrej dyspozycji na kolejną odsłonę spotkania – komentowała 21-letnia siatkarka szwajcarskiej ekipy.

Łódzki turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata był też ogromnym przeżyciem dla niektórych siatkarek ze Szwajcarii. Niektóre z nich dopiero zaczynają przygodę z siatkówką na najwyższym poziomie. Zawodniczka najlepszego szwajcarskiego klubu nie ma jednak wątpliwości, że każdą z siatkarek stać było na lepszy występ. – Na pewno wyniesiemy z tego turnieju dużo doświadczenia. Jesteśmy też zawiedzione, bo każda z nas ma wrażenie, że nie dałyśmy z siebie wszystkiego. Mimo wszystko cieszymy się z samego udziału w turnieju, możliwości gry w takich warunkach, z najlepszymi drużynami. Naszym zadaniem jest teraz, aby „zabrać” ze sobą wszystko co pozytywne, to czego się tutaj nauczyłyśmy i zapomnieć o niepowodzeniach – przyznała Szwajcarka.

Krótka przygoda z reprezentacjami dla siatkarek wszystkich drużyn biorących udział w turniejach kwalifikacyjnych do mistrzostw świata dobiegła już końca. Nie inaczej jest ze Szwajcarkami. – Wszyscy rozjedziemy się do klubów. Widzimy się ponownie w maju. Będziemy brały udział w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy. Mam nadzieję, że do tego czasu będziemy silniejszym zespołem, zarówno pod względem kondycyjnym, jak i psychicznym – mówiła z optymizmem Laura Unternährer. Siatkarka zdradziła również, że w ostatnim meczu turnieju jej faworytem była drużyna Belgii. – Chciałabym, aby wygrały Belgijki, naprawdę podoba mi się ten zespół.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved