Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jan Król: Z przegranej w Lubinie nie robimy tragedii

Jan Król: Z przegranej w Lubinie nie robimy tragedii

fot. archiwum

- Przegraliśmy z aktualnym wiceliderem ligi, dlatego nie robimy tragedii. Wbrew pozorom ta przegrana bardzo dobrze nam zrobi, działając niczym kubeł zimnej wody - przyznał po porażce z Cuprum Mudno Jan Król, atakujący MKS-u Banimex Będzin.

W meczu na szczycie I ligi mężczyzn lubińskie Cuprum Mundo podejmowało MKS Banimex Będzin. Górą byli gospodarze, którzy pokonali lidera zaplecza ekstraklasy w trzech setach. Już pierwsze dwie partie pokazały, że spotkanie stoi na wysokim poziomie. Oba zespoły pokazały twardą, męską siatkówkę, a losy poszczególnych setów ważyły się niemal do ostatniej piłki. – Trzeba oddać siatkarzom z Lubina, że zagrali bardzo mądrze i co ważne – skutecznie – przyznał po meczu Jan Król, atakujący ekipy z Zagłębia. – Spotkanie było niezwykle zacięte i jak dotąd końcówki były naszą mocną stroną, tym razem się nie udało – dodał skrzydłowy będzinian.

Trzecia odsłona meczu to już popis gry podopiecznych Pawła Szabelskiego, którzy zdominowali wydarzenia na parkiecie, nadspodziewanie łatwo ogrywając prowadzący w tabeli I ligi mężczyzn MKS Banimex Będzin. – Porażki w dwóch pierwszych setach nieco nas podłamały. Nasza gra nie układała się tak, jak byśmy tego od siebie oczekiwali. Lubinianie przeciwnie. Uskrzydleni prowadzeniem mocno na nas naskoczyli i efekt można było zobaczyć w końcowym wyniku. Wysoko przegraliśmy do 11 – tłumaczył Jan Król.

Atakujący z Zagłębia nie zamierza rozdzierać szat po porażce w Lubinie. – Jak by nie patrzeć przegraliśmy z aktualnym wiceliderem ligi, dlatego nie robimy tragedii. Wbrew pozorom ta przegrana bardzo dobrze nam zrobi, działając niczym kubeł zimnej wody – przyznał zawodnik. – Porównując statystyki, przegraliśmy to spotkanie w ataku. Teraz wiemy nad czym musimy popracować, aby w kolejnym meczu z Pekopolem ta historia ponownie się nie powtórzyła – zakończył rozmowę ze Strefą Siatkówki Jan Król.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved