Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Inès Granvorka: Mogłyśmy zagrać lepiej

Inès Granvorka: Mogłyśmy zagrać lepiej

fot. CEV

Szwajcarki na łódzkim turnieju ugrały zaledwie seta. Młody, budowany od podstaw zespół musi jeszcze dużo pracować, aby nawiązać walkę z najlepszymi. - Mamy bardzo mało zawodniczek, które potrafią utrzymać równy poziom gry - mówi Inès Granvorka.

Z Hiszpankami miałyście szansę powalczyć o zwycięstwo. Czego zabrakło?

Inès Granvorka:Rzeczywiście przeciwnik pozwalał nam na więcej. Wiedziałyśmy, że w starciach z Polską i Belgią nasze szanse na zwycięstwo będą nikłe. Hiszpania również jest silnym zespołem, ale do tych najlepszych trochę jej brakuje.

Jak to się stało, że po dwóch wyrównanych setach, w trzecim i czwartym secie zobaczyliśmy tak odmienioną drużynę Szwajcarii? Raz była to zmiana „na plus”, a raz zdecydowanie „na minus”…Myślę, że w trzeciej partii lepiej zagrywałyśmy. Nasze przeciwniczki musiały grać bardziej „przejrzyste” akcje i dzięki temu udawało nam się ustawiać szczelny blok. Grałyśmy też lepiej w obronie. Atmosfera jaką odczuwałyśmy na boisku również się zmieniła, pomagała nam. W przeciwnej drużynie zaszło wiele zmian. W naszej ekipie bardzo młode zawodniczki odmieniły grę, pozytywnie wpłynęły na naszą postawę.

Myślisz, że brak doświadczenia bardzo młodych zawodniczek mógł wpłynąć na to, że w czwartym secie nie potrafiły one utrzymać jakości swojej gry?

Tak, na pewno. Mamy bardzo mało zawodniczek, które potrafią utrzymać równy poziom gry przez całe spotkanie. Musimy poprawić wiele aspektów swojej gry. Zarówno pod względem fizycznym, jak i technicznym wiele nam jeszcze brakuje, aby grać na najwyższym poziomie.

Co stanie się z tą drużyną po turnieju w Łodzi?

Na razie wracamy do swoich klubów. Później spotkamy się dopiero latem. Myślę, że każda z nas trochę odpocznie od reprezentacji. Później będziemy myśleć o kolejnych meczach w barwach narodowych.

Jak podsumowałabyś ten turniej z perspektywy reprezentacji Szwajcarii?

Dla nas gra z najlepszymi zespołami na świecie była bardzo dobrym doświadczeniem. Niestety, ale rzadko mamy okazję, aby mierzyć się z tak dobrymi drużynami. Pomimo to mam wrażenie, że żadna z nas nie pokazała na co ją stać. Mogłyśmy zagrać lepiej, nawet z tak mocnymi drużynami.

Gdybyś miała porównać grę swojego zespołu teraz i na mistrzostwach Europy, to w którym z tych turniejów robiła ona lepsze wrażenie?

Myślę, że na mistrzostwach Europy byłyśmy w lepszej dyspozycji. Bardzo koncentrowałyśmy się na tej imprezie, długo się do niej przygotowywałyśmy, bo to były najważniejsze zawody tego lata. Teraz każda z nas znajduje się w innym klubie, nie trenujemy ze sobą zbyt długo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved