Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > David Konečný: Chcieliśmy sprawić przyjemność kibicom

David Konečný: Chcieliśmy sprawić przyjemność kibicom

fot. Anna Bagińska

Czesi w ostatnim meczu turnieju w Opawie pokonali Bułgarów 3:2, jednak przepustki na światowy czempionat nie wywalczyli. - To prawda, że ta wygrana już nic nam nie dała, ale chcieliśmy sprawić przyjemność kibicom - mówi David Konečný.

Czesi zakończyli turniej w Opawie wygraną nad Bułgarią 3:2, lecz ten rezultat nie dawał im już nic oprócz satysfakcji, bowiem to rywale zapewnili sobie kwalifikację do mistrzostw świata. David Konečný przyznaje, że on i jego koledzy zagrali to spotkanie, by podziękować tłumnie zgromadzonej publiczności. – To prawda, że ta wygrana już nic nam nie dała, ale chcieliśmy sprawić przyjemność kibicom, którzy przyszli do tej hali, stworzyli wspaniałą atmosferę i bardzo nam pomogli – tłumaczy atakujący czeskiej reprezentacji.

Przed meczem z podopiecznymi Camillo Placiego gospodarze teoretycznie mieli jeszcze nikłe nadzieje na awans, ale rywale dość szybko je rozwiali, wygrywając pierwszą partię. – Dla Bułgarii wystarczyło wygrać pierwszego seta, więc zmieniła potem dwóch zawodników, ale to nadal drużyna ze światowej czołówki, więc to zwycięstwo dla nas jest naprawdę cenne i bardzo jesteśmy szczęśliwi, że zakończyliśmy ten mecz w taki sposób – przyznaje Konečný.

Dla Czechów nieobecność na mistrzostwach świata będzie czymś nowym, bowiem w ostatnich czterech edycjach brali udział. – Z dużych turniejów to zabrakło nas w 2007 roku na mistrzostwach Europy i to dobrze pamiętam. Teraz sytuacja jest naprawdę trudna, bo mamy nową drużynę, wielu młodych zawodników, więc jest to dla nas wszystko trochę skomplikowane w tym momencie, ale mam nadzieję, że podczas kwalifikacji do mistrzostw Europy i Ligi Światowej, nasza drużyna zrobi postępy – nie traci nadziei atakujący francuskiego Tours.Dla paru zawodników czeskiej reprezentacji ten turniej był ostatnim w barwach drużyny narodowej, jednak Konečný na razie nie zamierza iść w ślady kolegów. – Nie wiem, czy zakończę występy w reprezentacji, myślę o tym za każdym razem, patrzę jak się czuję, w jaki sposób mogę pomóc drużynie. Zobaczymy, czy nie będę zmęczony po sezonie i czy nie będę mieć kontuzji, tak więc w tym momencie jest trudno powiedzieć, czy zagram latem – mówi atakujący czeskiego zespołu.

* w Opavie rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved