Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Tabea Dalliard: Mamy wiele do nauki

Tabea Dalliard: Mamy wiele do nauki

fot. CEV

Reprezentacja Szwajcarii po dwóch dniach turnieju, podobnie jak zespół z Hiszpanii, pozostaje bez zdobyczy punktowej. - Musimy się wiele nauczyć - powiedziała po porażce z belgijską drużyną libero Szwajcarek, Tabea Dalliard.

Wydawało się, że jesteście w stanie sprawić niespodziankę w starciach z reprezentacjami Belgii i Polski. Tak się jednak nie stało… Dlaczego te mecze były tak jednostronne?

Tabea Dalliard: Nie wiem, dlaczego tak się stało. Wiedziałyśmy, że Belgia jest niezwykle silną drużyną. My nie reagowałyśmy odpowiednio na to, co działo się na boisku. Nie miałyśmy nic do stracenia. Popełniłyśmy kilka wyraźnych błędów, które nie powinny nam się przytrafić. Musimy zmienić swoją postawę przed jutrzejszym meczem. Wiem, że stać nas na to, aby z reprezentacją Hiszpanii zagrać lepiej.

Co musicie zmienić, aby pokonać zespół Hiszpanii?Myślę, że prawie wszystko. Musimy ze sobą porozmawiać. Będziemy analizować grę Hiszpanek, aby wiedzieć, jak one atakują, zagrywają. Uważam, że musimy poprawić naszą grę w ataku. Jestem pewna, że jutro będzie to wyglądało lepiej. Dzisiaj na nasz jeden zdobyty punkt przypadało kilka „oczek”, które zdobywały przeciwniczki. Nie możemy tak grać.

Czy to dobrze, że mecz z reprezentacją Hiszpanii gracie na zamknięcie turnieju?

– Tak, to dla nas naprawdę dobra sytuacja. Jesteśmy przygotowane na walkę. Wiedziałyśmy, że z reprezentacjami Belgii i Polski trudno będzie coś „ugrać”.

Czy stres mógł mieć wpływ na wynik spotkania?

– Wiedziałyśmy o tym, kto stoi po drugiej stronie siatki. Rzadko gramy przeciwko tak mocnym zespołom. Z drugiej strony korzystne jest to, że możemy zdobywać doświadczenie. Na razie jednak jeszcze nie gramy na takim poziomie jak te zespoły. Musimy bardzo dużo się nauczyć. Ale takie mecze właśnie temu sprzyjają. Wierzę, że przy dużym nakładzie pracy będziemy kiedyś w stanie pokonać takie drużyny jak Polska czy Belgia.

Ostatni rok przyniósł wiele zmian w reprezentacji Szwajcarii…

Po mistrzostwach Europy kilka zawodniczek zrezygnowało z gry w reprezentacji Szwajcarii. Pojawiło się kilka nowych twarzy. Między innymi ja gram w tej drużynie od niedawna. Przychodzą młodsze zawodniczki. Musimy nauczyć się grać ze sobą. Mamy wiele do nauki, nie mamy lidera, doświadczonych siatkarek w drużynie. W reprezentacji Belgii i Polski jest wiele takich zawodniczek. Myślę, że potrzebujemy kilku lat, aby starsze zawodniczki mogły przekazać swoje doświadczenie młodszym.

Myślisz, że wasza drużyna, jeżeli przetrwa w takim składzie, jest w stanie w najbliższych latach osiągać sukcesy na światowych boiskach?

– Oczywiście, że tak. Belgijki bardzo długo pracowały ze sobą i w końcu udało im się osiągnąć sukces na mistrzostwach Europy. Musimy cały czas się rozwijać, postarać się także, aby utrzymać tę drużynę w takim składzie. Musimy wykorzystywać każdą okazję w sezonie, grać wiele meczów i myślę, że to zaowocuje w kolejnych latach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved