Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Laura Heyrman: Wiemy, o co gramy

Laura Heyrman: Wiemy, o co gramy

fot. Mariusz Federowicz

Ostatni mecz turnieju kwalifikacyjnego w Łodzi zadecyduje o tym, który z zespołów dostanie przepustkę na włoski mundial. - Jutro spróbujemy dać z siebie wszystko - mówiła przed starciem z Polską środkowa reprezentacji Belgii, Laura Heyrman.

Spodziewałyście się, że wygrana z reprezentacją Szwajcarii przyjdzie tak łatwo?

Laura Heyrman: Musiałyśmy wygrać to spotkanie. Zagrałyśmy tak dobrze, jak tylko mogłyśmy. Cieszymy się, że udało nam się zwyciężyć 3:0. To daje nam dobrą pozycję wyjściową przed jutrzejszym meczem. Podniosłyśmy także swój poziom gry, wyglądała ona lepiej niż wczoraj.

Jak motywowałyście się do lepszej gry, mając tak dużą przewagę nad rywalkami?– Ciągle mówiłyśmy sobie, aby iść do przodu, grać o każdy punkt. Byłyśmy cały czas skoncentrowane. Jak widać, przyniosło to pozytywny efekt.

Ostatni mecz zadecyduje o zwycięstwie w całym turnieju. Czy uważasz, że to dobrze, że terminarz spotkań został ułożony w ten właśnie sposób?

– Teraz już wiemy, jaka jest sytuacja, o co gramy. Jutro spróbujemy dać z siebie wszystko. Wiemy, że o zwycięstwo nie będzie łatwo. Myślę, że ma to swoje wady i zalety. Zespoły już trochę się znają, ale każdy z nich gra z meczu na mecz coraz lepiej. Zobaczymy, co stanie się jutro.

Przygotowywałyście się już do spotkania z reprezentacją Polski?

– Staramy się przygotowywać z meczu na mecz. Dlatego do tej pory nie koncentrowałyśmy się na meczu z Polską. Ważne było, aby wygrać te dwa pierwsze spotkania. Teraz możemy już myśleć tylko o jutrzejszym pojedynku.

Czy w waszej grze jest jeszcze miejsce na ulepszanie pewnych elementów gry?

– Myślę, że wciąż mamy duże rezerwy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Możemy grać lepiej niż teraz. Mimo to myślę, że dzisiaj wykonałyśmy kawał dobrej roboty.

Reprezentantki Belgii grają w klubach z całego świata. Nie utrudnia wam to przygotowań do sezonu reprezentacyjnego?

– Nie jest łatwo od razu po powrocie z klubu przystosować się do gry w reprezentacji. Teraz jesteśmy tylko trzy tygodnie razem. Ale z tą drużyną gramy już 3-4 lata w podobnym składzie, dlatego dobrze się już znamy, wiemy, czego się możemy po sobie spodziewać i to jest najważniejsze.

Ostatni rok był dla was niezwykle udany…

– Zdobyłyśmy brązowy medal mistrzostw Europy. Grałyśmy bardzo zespołowo. Myślę, że to jest najważniejsza cecha naszej drużyny, staramy się sobie wzajemnie pomagać i wspierać się.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved