Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W derbach województwa śląskiego górą mysłowiczanki

I liga K: W derbach województwa śląskiego górą mysłowiczanki

fot. Damian Krzanowski / karpaty-krosno.pl

Podopieczne Sebastiana Michalaka bez większych problemów pokonały drużynę SMS-u Sosnowiec. Młode siatkarki z Zagłębia wyraźnie uległy rywalkom, jedynie w drugiej partii prowadząc wyrównaną walkę z mysłowiczankami.

Pierwsza odsłona przebiegała pod wyraźne dyktando siatkarek Silesii Volley. Gospodynie, mimo problemów z przyjęciem, dosyć szybko osiągnęły przewagę, którą zachowały do końca, pewnie wygrywając 25:17.

Początek drugiego seta był już bardzo wyrównany, jednak silesiankom udało się uzyskać trzy punkty przewagi (13:10), które utrzymywały mimo dużej ilości zepsutych zagrywek. Po dobrych akcjach w bloku i trudnych zagrywkach Wańczyk to siatkarki SMS-u wyszły na prowadzenie 17:14. Gdy na parkiecie pojawiła się Szczepańska, która popisała się asem serwisowym, już był remis 18:18. Końcówka seta to walka punkt za punkt – w zespole gospodyń bezbłędnie funkcjonowało lewe skrzydło, a po drugiej stronie siatki dobrze spisywała się Smarzek (23:23). Nieporozumienie wśród uczennic sosnowieckiego SMS-u dało mysłowiczankom pierwszą piłkę setową, którą od razu wykorzystała Kandora (25:23).

Trzecią partię punktowym atakiem rozpoczęła Wańczyk, jednak po bloku na Smarzek Silesia Volley prowadziła już 8:3. Dobre serwisy Krzeszewskiej pozwoliły zmniejszyć straty do dwóch punktów (7:9), jednak skuteczne kontry w wykonaniu Susek przywróciły wysokie prowadzenie gospodyniom (13:7). Po autowym ataku Smarzek przewaga siatkarek z Mysłowic wyniosła już 8 punktów (20:12), jednak wtedy także silesianki zaczęły popełniać niewymuszone błędy. Dobra gra w bloku sosnowiczanek zmniejszyła straty do trzech oczek (17:20), więc trener Sebastian Michalak poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Chwila oddechu przyniosła oczekiwany efekt, bowiem tym razem to przyjezdne zaczęły się mylić. Co prawda blok na Najmrockiej i skuteczna kontra Antosiewicz dały jeszcze siatkarkom z Sosnowca nadzieje na przedłużenie walki w tym spotkaniu (20:22), to jednak gospodynie nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa i po asie serwisowym Andrysiak zwyciężyły 25:20.Silesia Volley – SMS PZPS I Sosnowiec 3:0
(25:17, 25:23, 25:20)

Składy zespołów:
Silesia Volley: Soja, Susek, Andrysiak, Ząbek, Kandora, Najmrocka, Nickowska (libero) oraz Szczepańska, Wieczorek, Plebanek i Lux (libero)
SMS: Krzeszewska, Smarzek, Antosiewicz, Grzelak, Moskwa, Śmieszek, Pasiut (libero) oraz Wańczyk, Stronias i Trocińska

Zobacz również:
Wyniki 12. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved