Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Helia Gonzalez: Jesteśmy bardzo zadowolone

Helia Gonzalez: Jesteśmy bardzo zadowolone

fot. archiwum

Reprezentacja Hiszpanii zajęła w Łodzi trzecią lokatę, po tym, jak pokonała w ostatnim meczu ekipę ze Szwajcarii. - To było ważne zwycięstwo - przyznał hiszpański szkoleniowiec, choć jego drużyna nie wywalczyła awansu do mistrzostw świata.

Szwajcarki zakończyły zmagania w Łodzi na ostatnim, czwartym miejscu. Wygrały zaledwie jednego seta i po ostatnim meczu nie były w dobrych nastrojach. – Jesteśmy trochę rozczarowane, bowiem zależało nam na tym, żeby zająć w tym turnieju trzecie miejsce. Możemy być jedynie zadowolone z naszej postawy po dwóch setach, gdzie w trzecim udało nam się wygrać, bardzo dobrze wtedy funkcjonował nasz blok. W czwartym secie było już gorzej i generalnie wynik oceniamy jako średni – nie ukrywała smutku kapitan tego zespołu, Kristel Marbach.

W zgoła odmiennym nastroju była rzecz jasna kapitan reprezentacji Hiszpanii, Helia Gonzalez, która podkreśliła, że ta wygrana była bardzo ważna. – Jesteśmy bardzo zadowolone. Kiedy w słabym stylu przegrywa się dwa pierwsze mecze, to zwycięstwo w ostatnim dniu jest bardzo ważne i bardzo potrzebne. Pierwsze dwie partie przebiegały po naszej myśli, w trzecim secie Szwajcarki przycisnęły nas zagrywką, bardzo dobrze też w ich zespole funkcjonował blok i obrona. Tę odsłonę przegrałyśmy, ale w czwartym secie już wszystko potoczyło się dobrze – oceniła.

Trener Timothy Lippuner po meczu gratulował swojemu rywalowi wygranej i życzył powodzenia, chwalił też swoje podopieczne. – Jeżeli chodzi o nas, to nasza drużyna po tych porażkach, w trzecim secie pokazała pazur, pokazała dobrą siatkówkę. Wpuściłem dwie młode zawodniczki na ważne pozycje i udało się przynajmniej na chwilę odwrócić losy meczu. To był dla nas trudny mecz, w każdym secie z wyjątkiem trzeciego Hiszpanki dość wysoko nam odskakiwały i musieliśmy gonić wynik. Nie udało się i szkoda zwłaszcza końcówki czwartego seta. Wydaje mi się, że nasza młoda drużyna zrobiła krok do przodu i czekamy teraz na kolejne kwalifikacje, tym razem do mistrzostw Europy – z optymizmem stwierdził szkoleniowiec reprezentacji Szwajcarii.Pascual Saurin z kolei był po wrażeniem organizacji łódzkiego turnieju, chwalił też postawę Szwajcarek. – Gratulacje dla Szwajcarii, bo rywalki zagrały bardzo dobrze w bloku i obronie, przez to było nam naprawdę trudno wygrać ten mecz. To był ważny pojedynek dla obu zespołów, każdy z nich chciał wygrać chociaż jeden mecz w tym turnieju. Ja jestem zadowolony, bo graliśmy dobrze zwłaszcza w bloku. To było ważne zwycięstwo, tylko jedna drużyna mogła wygrać i mieć tą jedną wygraną – przyznał.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved