Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Freya Aelbrecht: Chcemy zdobyć bilet na mistrzostwa świata

Freya Aelbrecht: Chcemy zdobyć bilet na mistrzostwa świata

fot. Piotr Woźniak

Siatkarki reprezentacji Belgii lekko, łatwo i przyjemnie pokonały w sobotę Hiszpanki i teraz już koncentrują się na  dzisiejszym meczu z Polską, którego stawką będzie awans do mistrzostw świata. - Musimy pokazać naszą siatkówkę - mówi Freya Aelbrecht.

Belgijki wczoraj bez większych kłopotów pokonały reprezentację Szwajcarii. Freya Aelbrecht przyznała po tym spotkaniu, że nie spodziewała się, iż wygrana przyjdzie aż z taką łatwością. – My w 2013 roku grałyśmy ze Szwajcarią dwa razy (podczas mistrzostw Europy i I rundy kwalifikacji do mistrzostw świata – przyp. red.) i dwa razy wygrałyśmy 3:0, ale nie były to łatwe mecze. Szwajcaria nie utrzymała dziś swojego poziomu z mistrzostw Europy. My grałyśmy naprawdę dobrze, kontrolowałyśmy boiskowe poczynania. Wywierałyśmy na rywalkach dużą presję naszą zagrywką, grałyśmy naszą siatkówkę – powiedziała zawodniczka.

Czy to był lepszy mecz w wykonaniu Belgijek niż piątkowy z Hiszpanią? – Tak, myślę, że grałyśmy lepiej, niż wczoraj. W meczu z Hiszpanią byłyśmy trochę zdenerwowane, grałyśmy nerwowo. Był to nasz pierwszy pojedynek w tych zawodach. Dodatkowo nie znałyśmy dobrze Hiszpanek – stwierdziła środkowa reprezentacji Belgii. Zawodniczka przyznała, że jest teraz trochę więcej presji niż przed ME, gdzie nikt się nie spodziewał medalu. – Nie spodziewałyśmy się, że nasz młody zespół może osiągnąć coś takiego, dla nas to było jak sen.

Już w niedzielę brązowe medalistki ostatnich mistrzostw Europy zagrają z Polską. Stawką tego meczu będzie awans do mistrzostw świata. – Jutro trzeba rzucić wszystkie siły na szalę i zagrać o kwalifikację do mistrzostw świata – mówiła wczoraj belgijska siatkarka. – My z naszej strony musimy zagrać to, co potrafimy najlepszego, pokazać naszą siatkówkę, nie obawiać się niczego i zagrać z entuzjazmem. Jeżeli popełnimy błąd, musimy powiedzieć sobie, że zaraz jest kolejna akcja. Musimy się do tego meczu dobrze przygotować, obejrzeć wideo i wiedzieć, co mamy robić – powiedziała Freya Aelbrecht zapytana o to, jak Belgijki muszą zagrać przeciwko Polsce. A co siatkarka RC Cannes sądzi o biało-czerwonych? – Polki miały bardzo ciężką grupę podczas mistrzostw Europy, ale tu na kwalifikacje do reprezentacji wróciły dawne gwiazdy, które wciąż grają świetnie. Jest to bardzo dobry zespół. Dysponuje przede wszystkim dużą siłą w ataku. Dla nas na pewno będzie to bardzo trudny mecz, ale chcemy wygrać i pojechać zdobyć bilet na mistrzostwa świata.Gołym okiem widać, że medal ME dodał Belgijkom większej pewności siebie. – Tak, to prawda. To lato pozwoliło nam nabrać większej pewności siebie, tutaj też wygrałyśmy dwa mecze 3:0. Teraz koncentrujemy się już na meczu w niedzielę – powiedziała Aelbrecht. A jak żywiołowa siatkarka czuje się w Polsce? – Ja tu się czuję naprawdę dobrze, grałam już tutaj podczas mistrzostw Europy w 2009 roku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved