Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Emanuel Kohút: Myśleliśmy, że mecz sam się wygra

Emanuel Kohút: Myśleliśmy, że mecz sam się wygra

fot. Joanna Skólimowska

Słowacy, dość niespodziewanie, ulegli w trzech setach reprezentacji Ukrainy. - Ich atakujący rozegrał mecz życia - przyznał po spotkaniu Emanuel Kohút. Słowacki środkowy obiecał przy tym, iż w starciu z Finami on i jego drużyna będą walczyć do końca.

Co tak właściwie stało się z wami, z waszą grą?

Emanuel Kohút: – Szczerze powiedziawszy – nie wiem. Być może ciążyła na nas zbyt duża presja, mieliśmy też ogromne problemy w przyjęciu, co przekładało się na trudności ze skończeniem ataku. Według mnie był to dziwny mecz, który kosztował nas sporo nerwów. Presja też była duża. Wiesz, przegraliśmy pierwszego seta dość wyraźnie, kolejnych dwóch też nie udało się wygrać. Cóż, to dopiero pierwsze przegrane spotkanie, przed nami jeszcze jeden niedzielny mecz. Damy z siebie wszystko i zobaczymy, co się wydarzy.

Nikt nie spodziewał się takiego przebiegu spotkania z Ukraińcami. Wszyscy raczej myśleli, że to potyczka z Finami będzie decydująca…– Tak, to prawda, ale być może problemem było właśnie to, że wszyscy sądzili, iż to najważniejsze starcie będzie miało miejsce właśnie w niedzielę, nie w sobotę. Jednak nie powinno to być aż tak istotne. Według mnie problemem było nasze przyjęcie, to że Ukraińcy narzucali tempo. Grali naprawdę dobrze, a ich atakujący rozegrał mecz życia. Widziałem przecież piątkowe spotkanie przeciwko Finom, w którym nie grał aż tak dobrze. Cóż, stało się, teraz musimy skupić się na meczu z Finami i spróbować go wygrać. Być może coś się zmieni, być może i oni przegrają kilka setów z Grekami…

Wciąż też istnieje ewentualność, że awansujecie z drugiego miejsca.

– Tak – do mistrzostw zakwalifikuje się też jedna, najlepsza drużyna z drugiego miejsca. To jednak jest ogromne ryzyko. Musimy myśleć, skupiać się tylko i wyłącznie na naszym kolejnym meczu przeciwko reprezentacji Finlandii. To będzie niezwykle ważny pojedynek. Po prostu musimy zagrać dobrze, bo to będzie jedyna możliwość, byśmy mieli pewny awans.

Jak ty się czujesz, wszystko już w porządku z twoim zdrowiem?

– Czuję się świetnie! (śmiech) Dwa dni temu przydarzyła mi się drobna kontuzja pleców. Był to dość przykry uraz, ale nie będę się nim usprawiedliwiać czy szukać przez to wymówek. Nie chciałbym, aby wyszło tak, że grałem źle, że tłumaczyłem swoją słabszą dyspozycję kontuzją. Nie przegraliśmy przez kłopoty fizyczne, przegraliśmy, bo zagraliśmy źle. To właśnie tutaj leży problem. Niemniej jednak nie poddamy się w niedzielę.

Ty sam nie będziesz mieć też zbyt wiele czasu na odpoczynek, bo już w środę, razem z Bre Lannutti Cuneo zagrasz przeciwko Casie Modena. Będzie to ważne spotkanie pod kątem rozstawienia par ćwierćfinałowych Pucharu Włoch.

– Już przywykłem do gry w takim rytmie… Najmniej przyjemnym momentem są tu podróże, które zajmują dość dużo czasu. Odległość z Cuneo do Modeny wynosi kilkaset kilometrów. Koniec końców – owszem, będzie to ważny mecz, ale po raz kolejny powtórzę: najpierw muszę skoncentrować się na spotkaniu z Finlandią. Gram teraz w reprezentacji, na tym się skupiam, a dopiero później zacznę myśleć o starciu z Casą Modena.

Mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat dwumeczu z Ingersoll Bühl w Pucharze CEV? To była dość zaskakująca porażka.

– To już za nami, nie pamiętam dokładnie (śmiech). Wiesz, graliśmy tam naprawdę źle. Graliśmy u siebie, wszyscy myśleliśmy, że ten mecz sam się wygra. Nie wiem, dlaczego zagraliśmy tak źle. Na wyjeździe wygraliśmy 3:2, u siebie przegraliśmy 2:3, choć przez te dwa sety prezentowaliśmy się bardzo dobrze. Co się stało…? W Cuneo nie ma już tego zespołu, jakim dysponowaliśmy przed rokiem. Brak nam Sokołowa, Wijsmansa, Grbicia, którzy są naprawdę fantastycznymi zawodnikami, wielkimi gwiazdami. Być może właśnie tego ich doświadczenia nam zabrakło?

*Rozmawiała Michalina Tarkowska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved