Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > W krośnieńskim turnieju najlepszy Impel Wrocław

W krośnieńskim turnieju najlepszy Impel Wrocław

fot. Łukasz Krzywański

Drugie zwycięstwo odniósł zespół Tore Aleksandersena w noworocznym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna i tym samym okazał się najlepszy w całych rozgrywkach. Pojedynek z muszyniankami miał dwie odsłony, a początek nie wskazywał na wygraną Impelu.

Drużyna z Muszyny zaczęła bowiem bardzo dobrze i od razu przejęła inicjatywę na boisku. Choć jeszcze wrocławianki momentami walczyły i starały się wyjść na prowadzenie, to muszynianki skutecznie odpierały ich ataki w końcówce. W drugiej odsłonie spokojnie gra rozwijała się powoli, a obie drużyny walczyły jak równy z równym. Z czasem skuteczne kontry ekipy z Muszyny dały jej kilka punktów przewagi (22:16) i choć Impel zdołał doprowadzić do zaciętej końcówki, to podopieczne Bogdana Serwińskiego zdołały dotrwać z nadwyżką do końca i objąć prowadzenie w całym meczu 2:0.

Od początku kolejnej odsłony wrocławianki wzięły się mocno do pracy od razu wypracowały kilka punktów przewagi, które utrzymywały przez praktycznie całą długość seta, raz zwiększając odrobinę dystans, raz zmniejszając. W wyniku tego zdołały wygrać partię do 19. Najbardziej zacięta okazała się odsłona czwarta, w której obie drużyny walczyły łeb w łeb i żadna nie mogła wypracować ani utrzymać jakiejś wyższej różnicy punktowej. Po emocjonującej końcówce Impel Wrocław zdołał wyrównać w meczu na 2:2. Tie-break to już set praktycznie bez historii. Wrocławskie siatkarki, mając świadomość, że wyszły z bardzo ciężkiej sytuacji – przegrywały już 0:2 w setach – i poszły za ciosem. Zespoły zmieniały się stronami boiska przy znacznej nadwyżce zespołu z Dolnego Śląska (8:1) i muszynianki nie były w stanie odrobić już tak wysokich strat, przegrywając seta do 6.

Dzień wcześniej wrocławianki pokonały także w tie-breaku BKS Aluprof Bielsko-Biała i dzięki sobotniej wygranej okazały się najlepszym zespołem i sięgnęły po trofeum krośnieńskiego prezydenta.Impel Wrocław – Muszynianka Muszyna 3:2
(23:25, 23:25, 25:19, 26:24, 15:6)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved