Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Valerie Courtois: Wywalczenie awansu byłoby czymś wspaniałym

Valerie Courtois: Wywalczenie awansu byłoby czymś wspaniałym

fot. Mariusz Federowicz

Belgijki zanotowały bardzo dobre otwarcie turnieju w Łodzi. Po początkowych problemach ostatecznie pokonały reprezentację Hiszpanii. Libero brązowych medalistek ostatnich ME przyznała, że jej zespół koncentruje się na razie tylko na meczu ze Szwajcarią.

Belgia dominowała w tym meczu w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła, spodziewaliście się cięższej przeprawy z Hiszpankami?

Valerie Courtois: Spodziewałyśmy się, że zagramy naszą grę, naszą najlepszą siatkówkę. Wiedziałyśmy, że wtedy powinnyśmy wygrać.

W pierwszym secie twój zespół miał problemy w przyjęciu zagrywki, co było tego powodem twoim zdaniem?Myślę, że w pierwszym secie nie byłyśmy wystarczająco pewne siebie, wszystkie dziewczyny były trochę zestresowane. Potem jednak ten stres z nas zszedł i poprawiłyśmy nie tylko przyjęcie, ale i wszystkie inne aspekty naszej gry.

W sobotę zagracie ze Szwajcarią. Co sądzisz o tym przeciwniku?

Szwajcaria nie jest może topową drużyną na świecie, ale ma dobre zawodniczki i jest dobrze zorganizowanym zespołem. Myślę, że jutro będzie trudny mecz i musimy pokazać w nim to, co mamy najlepszego. Musimy dobrze zagrywać, dobrze bronić i ogólnie zagrać dobrze.

Myślisz już o niedzielnym meczu z Polską, prawdopodobnie najważniejszym w turnieju?

Tak, prawdopodobnie będzie to najważniejszy mecz, ale na dzień dzisiejszy koncentrujemy się na meczu ze Szwajcarią i nie możemy jeszcze myśleć o meczu z Polkami. Meczem z biało-czerwonymi będziemy się zajmowali po skończonym meczu z sobotnim przeciwnikiem.

Przypuszczam, że cel waszego zespołu na ten turniej jest jeden. Pierwsze miejsce i bilet do Italii na mistrzostwa świata…

Oczywiście. To by było coś wspaniałego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved