Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Piotr Makowski: Będziemy walczyć o każdą piłkę

Piotr Makowski: Będziemy walczyć o każdą piłkę

fot. Piotr Woźniak

- Ważny był każdy punkt, każdy set, chodziło o to, by wygrać 3:0. Cieszy mała ilość własnych błędów - mówił po meczu trener reprezentacji Polski, Piotr Makowski. - Jutro musimy liczyć się z tym, że mecz będzie ciężki - twierdzi Małgorzata Glinka-Mogentale.

Myślałam, że uda nam się zagrać dzisiaj trochę lepiej, być bardziej skoncentrowanymi. Z tak trudnym przeciwnikiem jak Polska jest to konieczne. Niestety nie udało się, czekamy na kolejny mecz i liczę na to, że w nim pójdzie na lepiej – mówiła po spotkaniu kapitan reprezentacji Hiszpanii, Helia Gonzales. Zaczęliśmy mecz bardzo nerwowo. Jesteśmy młodą drużyną i potrzebujemy jeszcze trochę czasu na zgranie. Polki bardzo dobrze zagrywały i blokowały, przez co my w dwóch pierwszych setach mieliśmy dużo problemów z atakiem. Musimy nad tym wciąż pracować, jeżeli chcemy mierzyć się z takimi drużynami jak Polska. Życzę powodzenia polskiej drużynie w jutrzejszym meczu – dodał trener hiszpańskiej drużyny, Pascual Saurin.

– Bardzo się cieszę ze zwycięstwa, podobnie zresztą jak wczoraj. Czekamy na jutrzejsze spotkanie, tak jak wszyscy tutaj. Ten mecz wymagał od nas dużo koncentracji, straciłyśmy ją niestety w trzecim secie. Myślami chyba byłyśmy już przy meczu z Belgią. Najważniejsze jest jednak to, że wygrałyśmy 3:0 – podsumowała spotkanie Małgorzata Glinka-Mogentale.Życzę trenerowi Saurinowi, z którym kiedyś pracowałam, wielu sukcesów, ta drużyna ma spory potencjał – dodała kurtuazyjnie w stronę trenera rywalek. – Jutro musimy liczyć się z tym, że mecz będzie ciężki – im bardziej tak będziemy myśleć, tym lepiej będziemy na to przygotowane. To będzie finał tego turnieju, stawka tego meczu jest bardzo duża dla obu zespołów – dodała kapitan reprezentacji Polski.

Zwycięstwo bardzo cieszy, przygotowaliśmy się dobrze do tego spotkania. Ważny był każdy punkt, każdy set, chodziło o to, by wygrać 3:0. Cieszy mała ilość własnych błędów. Dwa pierwsze sety były lepsze w naszym wykonaniu, w trzecim Hiszpanki więcej ryzykowały na zagrywce i odrzuciły nas od siatki. To nie wystarczyło do wygrania seta, ale pokazały, że potrafią walczyć i w przyszłości na pewno będą grały lepszą siatkówkę – przyznał trener Piotr Makowski.Widać, że jest spore zapotrzebowanie na żeńską siatkówkę, ikony naszej reprezentacji ściągnęły dziś do hali niemal 7 tysięcy kibiców. Jesteśmy już myślami przy tym ostatnim spotkaniu, na pewno będziemy walczyć o każdą piłkę. Teraz chwila na odpoczynek i od rana bierzemy się do pracy, by przygotować się do tego meczu – zapowiedział selekcjoner reprezentacji Polski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved