Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Lisa Van Hecke: Nasza reprezentacja cały czas może się rozwijać

Lisa Van Hecke: Nasza reprezentacja cały czas może się rozwijać

fot. Piotr Woźniak

Reprezentacja Belgii w trzech setach pokonała siatkarki z Hiszpanii. Nasza drużyna narodowa może się cały czas rozwijać - mówiła Lisa Van Hecke, atakująca belgijskiego zespołu. Dziś Belgijki zmierzą się z reprezentacją Szwajcarii.

W pierwszym secie nie przypominałyście zespołu z kolejnych partii. Z czego wynikała wasza słabsza gra?

Lisa Van Hecke: Myślę, że stało się tak dlatego, że byłyśmy zdenerwowane. Czułyśmy jakąś presję, bo chciałyśmy rozpocząć naprawdę dobrze. Ważne jest to, że w tym pierwszym secie wygraliśmy i w kolejnych odsłonach potrafiłyśmy poprawić naszą grę.

Czy oczekiwania wobec was wzrosły po wygraniu brązowego medalu na mistrzostwach Europy?Oczywiście, zdajemy sobie z tego sprawę. Jednak wydaje mi się, że to nie miało wpływu na przebieg inauguracyjnej partii. Myślę, że na ilość błędów popełnionych przez nasz zespół w pierwszym secie złożyło się kilka czynników. Najważniejsze, że wygrałyśmy 3:0 i to może się okazać istotne w końcowym rozrachunku, po wszystkich meczach turnieju. Wiemy, że też najlepsza drużyna z drugiego miejsca może uzyskać awans do mistrzostw świata.

Co może okazać się kluczowe w starciu z Polską?

Trudno mi powiedzieć. Najpierw musimy skoncentrować się na jutrzejszym meczu z reprezentacją Szwajcarii. Później będziemy myśleć o ostatnim spotkaniu.

Zatem jaki jest wasz plan na sobotni mecz?

Mam nadzieję, że jutro zaprezentujemy się lepiej niż dziś.

Czy gra w Atlas Arenie, na tak dużym obiekcie, nie utrudniła wam trochę „odnalezienia się” na boisku?

To jest bardzo duża hala. Nie jest łatwo się do niej przyzwyczaić. Tym bardziej, że my w Belgii nie mamy hal o aż tak dużych rozmiarach. Ta jest naprawdę duża i okazała.

Myślisz, że poziom waszej ligi wzrośnie dzięki waszym sukcesom?

Niestety, ale wydaje mi się, że nie. Nie mamy profesjonalnej ligi. Jeżeli ktoś ma odpowiednie umiejętności, to decyduje się grać poza granicami kraju. Dlatego wydaje mi się to nierealne. Za to nasza reprezentacja cały czas może się rozwijać.

Jak oceniasz miniony rok ze swojej perspektywy? Dla ciebie gra w reprezentacji to chyba także duża szansa na rozwój, jesteś przecież jeszcze młodą siatkarką…

Zawsze staram się dać z siebie wszystko. Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się podnieść poziom swojej gry i umiejętności. Oczywiście bardzo się cieszę z brązowego medalu mistrzostw Europy. Mam nadzieję, że przez najbliższych kilka lat będę dalej się rozwijać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved