Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ K: Biało-czerwone gładko poradziły sobie z Hiszpankami

Kwal. do MŚ K: Biało-czerwone gładko poradziły sobie z Hiszpankami

fot. Mariusz Federowicz

Ekipa Piotra Makowskiego w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata zapisała na swoim koncie kolejne zwycięstwo. W starciu z Hiszpanią Polki dały rywalkom lekcję siatkówki i wygrały mecz 3:0. Jutro przed nimi najważniejsza rywalizacja.

W porównaniu do wczorajszego spotkania w drużynie biało-czerwonych doszło do jednej zmiany, Gajgał-Anioł zastąpiła Tokarska i to ona zapisała blokiem pierwszy punkt na koncie polskiej drużyny. Przy stanie 3:2 sędziowie zasygnalizowali błąd w ustawieniu ekipy przyjezdnej i po dłuższej przerwie odjęto z ich konta jedno oczko. Mimo to nasze rywalki grały odważnie, Polki miały natomiast problem ze skończeniem akcji w pierwszym uderzeniu. Na pierwszym czasie technicznym to jednak nasza reprezentacja prowadziła 8:5, natomiast niedługo powrocie na boisko pojedynczy blok Tokarskiej zwiększył różnicę do czterech oczek (10:6). Przeciwniczki grały bardzo ofiarnie w polu, przez co nasze atakujące miały utrudnione zadanie, jednak z czasem znajdowały coraz więcej sposobów, by przedrzeć się w boisko po hiszpańskiej stronie i zwiększały swoją nadwyżkę – 16:8 po atakach Glinki i dwóch zagrywkach Skowrońskiej. Po drugim czasie technicznym podopieczne Piotra Makowskiego kontynuowały skuteczną grę i głównie tylko one zdobywały punkty. Pomagały im w tym same reprezentantki Hiszpanii, które przez dobrą polską zagrywkę miały mocno utrudnioną grę (20:9). Obraz gry nie zmienił się już do końca seta i biało-czerwone wygrały w tej partii 25:13, a zakończył ją blok Kaczorowskiej.

Od początku partii numer dwa Polki przy zagrywce Tokarskiej mogły pokazać cały wachlarz zagrań przede wszystkim w bloku, ale i w kontrze. W dodatku myliły się też rywalki i zdenerwowany szkoleniowiec Hiszpanii przy stanie 5:0 dla Polski wezwał swoje siatkarki do siebie. Mimo to dwie kolejne akcje znowu padły łupem biało-czerwonych. Choć wtedy rywalki z Półwyspu Iberyjskiego zaczęły grać trochę skuteczniej i seria punktów przez moment nie wchodziła w ogóle w rachubę, to jednak po krótkim czasie wyrównanej gry dały o sobie znać Werblińska w ataku i Skowrońska w bloku (15:6). Po drugiej przerwie technicznej ponownie do głosu w polu zagrywki doszła Tokarska i dość szybko zareagował na to trener Hiszpanek, prosząc o czas, Polki wygrywały bowiem 18:8. Nie miało to wpływu ani na jego zespół, ani na polską środkową, która po powrocie na boisko ponownie punktowała. W końcówce Piotr Makowski dokonał podwójnej zmiany i dał pograć Wołosz oraz Kowalińskiej, a biało-czerwone triumfowały łatwo do 12, w końcówce prezentując swoja wysoką skuteczność zarówno w ataku, jak i w bloku.

Kolejna odsłona rozpoczęła się nie inaczej jak od asa serwisowego Werblińskiej, a w dalszej części biało-czerwone kontynuowały skuteczną grę i nie pozwalały na wiele swoim przeciwniczkom. Hiszpanki starały się jak mogły, ale dobre pojedyncze akcje nie były w stanie zagrozić polskiej drużynie. Co prawda ekipie Piotra Makowskiego trudno było odskoczyć na tak wysoką przewagę, jak w secie wcześniejszym, ale utrzymywały solidnie wypracowane 4-5 punktów różnicy. Przy stanie 11:8 Werblińską, która otrzymała potężne uderzenie piłką w twarz, zmieniła na boisku Mroczkowska, ale obraz gry nie zmienił się znacznie – ekipa hiszpańska zdołała co prawda zniwelować straty do trzech oczek, jednak dość szybko po drugim czasie technicznym reagował jej szkoleniowiec. Polki bowiem rozpoczęły kolejną serię, którą kontynuowały do stanu 19:13. Przy stanie 20:16 na boisku ponownie pojawiły się Kowalińska i Wołosz, a ta druga od razu rozpoczęła od skutecznej pracy w bloku. Ciągle trochę problemów Polkom sprawiała Rivero – najskuteczniejsza zawodniczka w ekipie Hiszpanek, ale to i tak bardzo naszej drużynie nie zagrażało. Glinka i spółka wygrały w partii do 18, znowu dominując w ostatnich akcjach.Polska – Hiszpania 3:0
(25:13, 25:12, 25:18)

Składy zespołów:
Polska: Werblińska (9), Dziękiewicz (9), Bełcik (2), Glinka-Mogentale (9), Tokarska (8), Skowrońska-Dolata (12), Zenik (libero) oraz Mroczkowska (1), Kowalińska, Wołosz i Kaczorowska (1)
Hiszpania: Perez (1), Collar (5), Corral (1), Gonzalez (3), Rivero (10), Bedmar (3), Guerra (libero) oraz Gomez (3), Araco, Portero i Sanchez (1)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved