Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > José Corral: Chcemy zdobywać doświadczenie

José Corral: Chcemy zdobywać doświadczenie

fot. Piotr Woźniak

Hiszpanki okazały się za słabe, aby przeciwstawić się reprezentacji Belgii. Jedynie w pierwszym secie aż do drugiej przerwy technicznej na boisku toczyła się gra punkt za punkt. - Rozpoczęłyśmy dobrze, potem było gorzej - mówiła rozgrywająca Hiszpanek, José Corral.

Podopieczne Pascuala Saurina nie zdołały sprawić niespodzianki i urwać punktów brązowym medalistkom mistrzostw Europy. – Popełniliśmy dużo błędów. Szczególnie było to widoczne w drugim i trzecim secie. Rozpoczęłyśmy dobrze, ale potem było gorzej. Może jakiś wpływ na to ma fakt, że jesteśmy bardzo młodą drużyną – podkreśliła 23-letnia rozgrywająca zespołu z Półwyspu Iberyjskiego.

Zawodniczka opowiedziała o oczekiwaniach, z jakimi Hiszpanki przyjechały na turniej kwalifikacyjny do Polski. – Nasz zespół jest dopiero w budowie i jak już wspomniałam, są to bardzo młode siatkarki. Chcemy zdobywać doświadczenie, a do tego przede wszystkim potrzebna jest nam gra. To pozwoli nam być gotowym na kolejne takie turnieje, by tam prezentować się już lepiej – zauważyła José Corral. Siatkarka wierzy, że przed reprezentacją Hiszpanii rysują się szerokie perspektywy. – Oczywiście, że tak. Mamy naprawdę duże możliwości. W ostatnim roku pracowaliśmy z nowym trenerem, ta grupa siatkarek jest dopiero nowo stworzonym zespołem. Myślę, że w przyszłości będziemy miały się z czego cieszyć – z optymizmem stwierdziła Hiszpanka.

Rozgrywająca reprezentacji Hiszpanii nie pokusiła się o wytypowanie zwycięzcy. – Na pewno faworytami są Belgia i Polska. Trudno wskazać jednoznacznie. Ja cieszę się, że mogę tu grać, bo jest to mój pierwszy występ w reprezentacji Hiszpanii – zakończyła Corral.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved