Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Helene Rousseaux: Damy z siebie wszystko

Helene Rousseaux: Damy z siebie wszystko

fot. Mariusz Federowicz

Belgijki pewnie pokonały Hiszpanki w meczu otwarcia turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata. - Podoba mi się, że mogę znowu tutaj być - mówiła po spotkaniu przyjmująca reprezentacji Belgii i była zawodniczka Budowlanych Łódź, Helene Rousseaux.

Jak się czujesz, wracając do Polski, do Łodzi?

Helene Rousseaux: Bardzo się z tego cieszę, że gramy właśnie w Łodzi, bo nie byłam tutaj już od dłuższego czasu. Miasto, ludzie, bardzo za tym wszystkim tęsknię i miło wspominam. Dlatego podoba mi się, że mogę znowu tutaj być.

W pierwszym secie przez długi czas było nerwowo…Podobnie było w ostatnich meczach przygotowawczych, które graliśmy. Dokuczają nam jakieś drobne dolegliwości i dlatego czasami to tak wygląda. Oczywiście dzisiaj dałyśmy z siebie wszystko. Wiemy jednak, że prawdopodobnie najważniejszy mecz, z Polską, jeszcze przed nami.

Czy z powodu tego, że zdobyłyście brązowy medal na mistrzostwach Europy, ciąży na was w tym turnieju jakaś presja? Każdy spodziewa się po was dobrego występu…

Myślę, że najpierw musimy udowodnić swoją wartość, pokazać, że jesteśmy naprawdę dobrą drużyną. To właśnie dlatego udało nam się zdobyć brązowy medal. Najważniejsze jest, aby prezentować wysoki poziom w każdym meczu. Jeżeli chodzi o wynik w tym turnieju, jest to trudne do przewidzenia. Reprezentacja Polski jest teraz bardzo mocnym zespołem, ale damy z siebie wszystko i zobaczymy, jaki będzie efekt.

Jutro gracie przeciwko Szwajcarkom. Myślisz, że to będzie podobne spotkanie do tego dzisiejszego?

Uważam, że będzie to zupełnie inny mecz. Reprezentacja Szwajcarii jest dużo lepsza w grze formacji blok-obrona, dlatego myślę, że trudno może być nam umieścić piłkę w polu przeciwniczek, właśnie ze względu na ich grę w defensywie. Z drugiej strony wydaje mi się, że atakują nieco lżej niż Hiszpanki.

Na pewno trudno będzie się wam grało w niedzielę przeciwko Polsce w hali wypełnionej kibicami biało-czerwonych…

Tak, na pewno to będzie pomagać gospodyniom, ale dla nas także stanowi to motywację. Jesteśmy tego rodzaju drużyną, która jest przyzwyczajona do dopingu i bardzo to lubimy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved