Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Anna Werblińska: Nie lekceważyłyśmy rywalek

Anna Werblińska: Nie lekceważyłyśmy rywalek

fot. Mariusz Federowicz

- Żadna dziewczyna na razie nie myśli o meczu z Belgią. Jesteśmy tak naprawdę na bieżąco - powiedziała po gładkiej wygranej nad Szwajcarią przyjmująca reprezentacji Polski, Anna Werblińska. Dziś Polki zmierzą się z Hiszpanią.

Łódzki turniej otworzyłyście bardzo mocnym akcentem. Spodziewałaś się, że aż tak łatwo pójdzie ze Szwajcarkami?

Anna Werblińska: – Ciężko powiedzieć. Tak naprawdę cieszymy się z wygranej i można powiedzieć, że było lekko, szybko i przyjemnie. Na pewno nie lekceważyłyśmy rywalek, bo to byłoby najgorsze, co mogłybyśmy zrobić. Grałyśmy swoje od początku do końca. Bardzo dobrze funkcjonowała nasza zagrywka i nasz blok. Możemy z optymizmem patrzeć dalej.

Początkowo chyba było trochę stresu, jak to na początku turnieju…– Szczerze powiem, że nie pamiętam. Ciężko mi jest skojarzyć poszczególne akcje, ale wiadomo, był to pierwszy mecz w nowym składzie i na pewno było trochę może nie stresu, ale nerwowości.

Pytałam już o to Izabelę Bełcik, zapytam też ciebie. Myślisz że fakt, iż jesteście doświadczonym zespołem, pomaga w tym, że zgranie przed turniejem przychodzi łatwiej? Wiadomo, że czasu było mało.

– To prawda, że czasu było mało, ale tak jak powiedziałaś, jesteśmy doświadczonym zespołem. Pewne niedoskonałości można jeszcze dostrzec, aczkolwiek staramy się grać swoje, to, co potrafimy. Wydaje mi się, że jesteśmy dobrze przygotowane i nie pozostaje nam nic innego, jak tylko walczyć o zwycięstwo.

Wiadomo, że kluczowym meczem będzie ten niedzielny, z Belgią. Udaje się to spotkanie na razie wyrzucić z głów i koncentrować się na tych teoretycznie słabszych rywalach?

– Myślę, że tak. Żadna dziewczyna na razie nie myśli o meczu z Belgią, jesteśmy tak naprawdę na bieżąco. Myślałyśmy o meczu ze Szwajcarią, teraz koncentrujemy się na tym, żeby chwilę odpocząć i będzie mecz z Hiszpanią. O Belgii zaczniemy myśleć po sobotnim meczu.

Wiecie już coś o Hiszpankach?

– Jeszcze nic. Wiem tylko, że przyjechały młodszym składem. Ja ostatni raz przeciwko Hiszpanii grałam w 2009 roku podczas mistrzostw Europy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved