Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > VIII Plebiscyt Strefy Siatkówki – siatkarskie objawienie 2013 roku

VIII Plebiscyt Strefy Siatkówki – siatkarskie objawienie 2013 roku

fot. archiwum

Dziś kolejna porcja nominacji w naszym Plebiscycie - 10 nazwisk uznanych przez nas za siatkarskie objawienia ubiegłego roku. Zapewne było ich więcej, ale nie wszystkie zmieściły nam się na liście. Teraz wasze zadanie - wybrać z nich jedno...

SIATKARSKIE OBJAWIENIE 2013 ROKU

1. Grzegorz Bociek – dysponujący znakomitymi warunkami fizycznymi (207 cm wzrostu) i mocnym uderzeniem atakujący w sezonie 2012/2013 zadebiutował w PlusLidze i był filarem częstochowskiego AZS-u. To głównie jego dobra gra pomogła akademikom chociażby pokonać w fazie zasadniczej Resovię i zakończyć sezon na 9. miejscu. Zawodnika dostrzegli trenerzy kadr narodowych. Najpierw Radosław Panas zdecydował się zabrać młodego siatkarza na uniwersjadę, a ten walnie przyczynił się do zdobycia srebrnego medalu. Potem z jego usług skorzystał Andrea Anastasi, powołując go na wrześniowe ME, tam Bociek nie grał może zbyt wiele, ale pokazał się z dobrej strony. Wiadomo było, że po takiej grze ciężko będzie częstochowianom zatrzymać tego zawodnika i ostatecznie Bociek wylądował w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie po początkowych kłopotach ze zdrowiem jest ważną częścią drużyny Sebastiana Świderskiego.

2. Fabian Drzyzga – polskim kibicom osoby Fabiana Drzyzgi specjalnie przedstawiać nie trzeba, już od kilku sezonów tego rozgrywającego możemy oglądać na parkietach PlusLigi, gdzie był filarem chociażby zespołów z Warszawy czy Częstochowy, a obecnie prowadzi grę Asseco Resovii Rzeszów. Fabian był w reprezentacji prowadzonej przez Andreę Anastasiego, ale głównie spędzał czas w kwadracie dla rezerwowych. Dopiero mecze ze Słowacją i Bułgarią podczas mistrzostw Europy pokazały, że ten siatkarz jest w stanie dużo wnieść do drużyny narodowej. Wielu widzi właśnie Fabiana Drzyzgę w roli podstawowego rozgrywającego podczas tegorocznych mistrzostw świata.3. Gabriela Jasińska – urodzona w 1992 roku rozgrywająca dopiero w tym sezonie zadebiutowała w ORLEN Lidze, wcześniej reprezentowała barwy zespołów pierwszoligowych z Murowanej Gośliny i Stężycy. W drużynie z Muszyny jest na razie zmienniczką Magdaleny Mazurek, ale dostaje szanse od Bogdana Serwińskiego na pokazanie swoich umiejętności. Jest to niewątpliwie utalentowana siatkarka, przed którą duża przyszłość.

4. Michał Kaczyński – po odejściu Grzegorza Boćka gra w drużynie Marka Kardosa na pozycji atakującego. Urodzony w 1993 roku zawodnik dopiero debiutuje w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie swojego zespołu. Kibice AZS-u Częstochowa, trenerzy i działacze mogą być na pewno zadowoleni z jego postawy. Co najważniejsze, jest on regularny w swoich poczynaniach i praktycznie nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Kaczyński ma już na swoim koncie chociażby nagrody MVP w meczach z LOTOSEM Treflem Gdańsk i AZS-em Olsztyn.

5. Agnieszka Kąkolewska – jedna z najwyższych polskich siatkarek (199 cm), jeszcze zanim zadebiutowała w ORLEN Lidze jako zawodniczka Impelu Wrocław, już była podstawową zawodniczką reprezentacji Piotra Makowskiego. Młoda siatkarka w stu procentach wykorzystała szansę, jaką była nieobecność bardziej doświadczonych koleżanek i z bardzo dobrej strony pokazała się podczas World Grand Prix i mistrzostw Europy. W swoim klubowym zespole również jest bardzo ważną postacią, trener Tore Aleksandersen nie wyobraża sobie wyjściowego składu bez tej właśnie siatkarki. Agnieszka Kąkolewska prowadzi w rankingu najlepiej blokujących w żeńskiej ekstraklasie.

6. Koleta Łyszkiewicz – młoda siatkarka już kolejny rok reprezentuje barwy BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała. W trwającym sezonie nie jest jednak podstawową zawodniczką swojego klubu, ale wchodzi na parkiet z ławki rezerwowych i pomaga drużynie. Zawodniczka ta ma na swoim koncie już nagrody MVP w meczach ORLEN Ligi, a także przygodę z kadrą B.

7. Natalia Strózik – młoda zawodniczka ma na swoim koncie występy w juniorskiej reprezentacji kraju, a w minionym roku zadebiutowała na parkietach ORLEN Ligi w barwach BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała. Trener Mirosław Zawieracz szybko dostrzegł ogromny potencjał przyjmującej i Natalia dość szybko wywalczyła sobie miejsce w podstawowym składzie, i w dużym stopniu pomagała swojej drużynie odnosić zwycięstwa. Podczas turnieju w Szamotułach Strózik została wybrana najwartościowszą młodą zawodniczką turnieju. Przed nią niewątpliwie świetlana przyszłość.

8. Artur Szalpuk – miniony rok był niewątpliwie bardzo udany dla młodego przyjmującego. Zdobył srebrny medal mistrzostw Europy i brązowy MŚ w kategorii kadetów, a dodatkowo podpisał kontrakt z AZS-em Politechniką Warszawską. Utalentowany siatkarz jest niewątpliwie ważną częścią zespołu Jakuba Bednaruka. Co ważne, spędza na boisku bardzo dużo czasu i nie raz, nie dwa przyczynił się do zdobycia przez „inżynierów” cennych punktów do ligowej tabeli. Został wybrany najlepszym zawodnikiem Memoriału Zdzisława Ambroziaka, został też wybrany chociażby MVP meczu z Effectorem Kielce. Niedawno z kadrą juniorów wygrał turniej w hiszpańskiej Guadalajarze.

9. Jakub Wachnik – jest zawodnikiem Czarnych Radom, w którym to klubie zresztą stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. Reprezentował Polskę w kategoriach młodzieżowych, w ubiegłym roku wraz z Czarnymi awansował do PlusLigi i szybko zaaklimatyzował się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wachnik jest ważną postacią w drużynie trenera Roberta Prygla. Zawodnik ten regularnie występuje w podstawowym składzie i nie zawodzi. Został nawet wybrany MVP meczów z AZS-em Politechniką Warszawską, AZS-em Częstochowa i AZS-em Olsztyn. Eksperci widzą w nim kandydata do reprezentacji Stephane’a Antigi.

10. Wojciech Włodarczyk – zawodnik ten jeszcze kilka lat temu był rozgrywającym i na tej pozycji występował chociażby w młodzieżowej reprezentacji kraju czy barwach zespołów z Warszawy czy z Olsztyna. Na skrzydle występował w I lidze, w barwach BBTS-u Bielsko-Biała. Przełomem w jego karierze niewątpliwie był jednak wyjazd do Austrii, do zespołu SK Posojilnica Aich/Dob, gdzie był liderem zespołu. Tam dostrzegł go trener Andrea Anastasi, który nawet pojechał do Austrii zobaczyć młodego zawodnika. Włodarczyk znalazł się w szerokiej kadrze, w pierwszej reprezentacji zadebiutował podczas przegranego sparingu z reprezentacją Serbii w Twardogórze. Ostatecznie pojechał on z kadrą B na uniwersjadę, skąd przywiózł srebrny medal. W obecnej chwili skupia się na występach w PGE Skrze Bełchatów, która widząc dobrą postawę siatkarza, postanowiła go zakontraktować. Włodarczyk jest jednym z podstawowych zawodników bełchatowskiego zespołu i niewątpliwie kandydatem do występu na MŚ.

Przejdź do strony głosowania:
VIII Plebiscyt Strefy Siatkówki

W poprzednich edycjach Plebiscytu triumfowali:

2006 – Paulina Maj
2007 – Piotr Nowakowski
2008 – Krzysztof Stelmach
2009 – Bartosz Kurek
2010 – Michał Kubiak
2011 – Damian Wojtaszek
2012 – Jakub Popiwczak
2013 – ???

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved