Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Silesia Winter zostaje w Mysłowicach

Silesia Winter zostaje w Mysłowicach

fot. archiwum

Rezerwy Silesii Volley Mysłowice, na co dzień grające w śląskiej lidze wojewódzkiej, sięgnęły po Puchar Silesia Winter. Podopieczne Rafała Kalinowskiego okazały się lepsze od drugoligowych zespołów AZS-u AWF Sokoła Katowice oraz MCKiS-u Jaworzno.

Kiedy pierwszy zespół Silesii Volley MOSiR Mysłowice rywalizował w Jastrzębiu-Zdroju o Puchar „Barbórki”, młode siatkarki Rafała Kalinowskiego gościły u siebie ekipy AZS-u AWF Sokoła Katowice oraz MCKiS-u Jaworzno. W meczu otwarcia silesianki uległy podopiecznym Krzysztofa Zabielnego 2:1. Katowiczanki z kolei, w takim samym rozmiarze, przegrały z siatkarkami z Jaworzna. „Energetyczne” zostały liderkami pierwszego dnia zmagań, wygrywając z Silesią Volley.

Mniej udany dzień podopieczne Mariusza Łozińskiego miały w niedzielę. MCKiS przegrał w rewanżu najpierw z gospodyniami 3:0, a następnie uległ ekipie ze stolicy Śląska 2:1. W pojedynku o 1. miejsce w turnieju górą były silesianki, pokonując akademiczki z Katowic 2:1. – Wynik jest lepszy niż gra. W sobotę z racji tego, że nie mogliśmy zagrać w optymalnym składzie, trochę rotowałem wyjściową szóstką. W naszej grze widać było wiele niedoskonałości, zawodziło przyjęcie, rozegranie było mało precyzyjne, a atak nieskuteczny. W niedzielę natomiast, grając już w komplecie, nasza gra wyglądała znacznie lepiej, dzięki czemu udało nam się odnieść dwa zwycięstwa i w ostatecznym rozrachunku nawet wygrać turniej – powiedział szkoleniowiec Silesii Volley, dodając po chwili: – Dla nas najważniejszy był fakt, że mogliśmy zmierzyć się z zespołami drugoligowymi. Traktowaliśmy ten turniej jako etap przygotowań do turnieju finałowego mistrzostw Śląska. Dzięki tym meczom zgromadziliśmy sporo materiału do analizy i mamy punkt odniesienia, w którym miejscu jesteśmy i nad czym powinniśmy jeszcze popracować – zakończył Rafał Kalinowski.

Wyniki spotkań:28.12.2013 r. (sobota)
Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice – AZS AWF Sokół Katowice 1:2
MCKiS Jaworzno – AZS AWF Sokół Katowice 2:1
MCKiS Jaworzno – Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice 2:1

29.12.2013 r. (niedziela)
Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice – MCKiS Jaworzno 3:0
MCKiS Jaworzno – AZS AWF Sokół Katowice 1:2
Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice – AZS AWF Sokół Katowice 2:1

Tabela końcowa:
1. Silesia Volley MOSiR Mysłowice
2. AZS AWF Sokół Katowice
3. MCKiS Jaworzno

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, ligi wojewódzkie, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved