Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Piotr Poskrobko: Nikogo w lidze nie można lekceważyć

Piotr Poskrobko: Nikogo w lidze nie można lekceważyć

fot. archiwum

Siatkarze Ślepska Suwałki zakończyli miniony rok serią sześciu zwycięstw. Blisko przedłużenia tej serii będą już na początku nowego roku, kiedy w meczu zmierzą się z outsiderem I ligi, TKS-em Tychy. - W tym widzę jednak zagrożenie - przyznał Piotr Poskrobko.

Zawodnicy wicelidera I ligi powrócili do treningów 27 grudnia, a już w sobotę zmierzą się z ostatnią ekipą w tabeli, TKS-em Tychy. Chociaż suwalczanie są zdecydowanymi faworytami, trener Piotr Poskrobko bardzo poważnie podchodzi do spotkania, nie lekceważąc rywala. – Na mecz wyjeżdżamy w piątek i chciałbym jeszcze potrenować w hali rywala, ale nie wiem, czy będzie to możliwe – przyznał szkoleniowiec Ślepska, który jednocześnie ostrzega przed lekceważeniem rywali. – Raczej przesądzone jest to, że nasi sobotni rywale znajdą się w ostatniej czwórce w tabeli, która będzie walczyć o utrzymanie – powiedział Poskrobko. – W tym widzę jednak zagrożenie, gdyż oni mogą zagrać na zupełnym luzie. Wiadomo, że dla nich najważniejsze mecze będą dopiero później, a spotkanie z nami mogą nawet potraktować treningowo.

O tym, że beniaminek może być nieobliczalnym przeciwnikiem w ostatniej, zeszłorocznej kolejce, przekonali się będzinianie, którzy w konfrontacji z TKS-em stracili seta. – To najlepszy dowód, że nikogo w lidze nie można lekceważyć. TKS nie tylko urwał seta, i to na boisku zdecydowanego lidera, ale też pokazał charakter w pozostałych partiach – zauważył szkoleniowiec suwalczan.

Rok 2013 Ślepsk zakończył serią sześciu zwycięstw. Teoretycznie łatwiejszy rywal będzie dla podopiecznych trenera Poskrobko okazją do dobrego wejścia w rok. W kolejnych kolejkach czekają ich bowiem spotkania z ekipami z czołówki tabeli. – Mam do dyspozycji pełną, zdrową czternastkę i dziś największym moim problemem jest wybór nie szóstki, ale meczowej dwunastki. Nie wykluczam jednak pewnych zmian w wyjściowym ustawieniu, ale to jeszcze wymaga analizy, przemyśleń. Obym miał tylko takie problemy… – kończy szkoleniowiec Ślepska.* więcej w serwisie bialystok.sport.pl oraz slepsksuwalki.pl

źródło: inf. własna, slepsksuwalki.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved