Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Piotr Makowski: Postawiłem na doświadczenie

Piotr Makowski: Postawiłem na doświadczenie

fot. Maciej Dąbrowski

- Styl gry ma być taki, że Polska musi znaleźć się w finałach MŚ. Nieważne w tej chwili wrażenia, jakie zostawimy, liczy się cel, po który idziemy - nie ukrywa trener reprezentacji Polski, Piotr Makowski. W piątek Polki rozpoczynają walkę o awans do MŚ.

Podobno jest pan jak saper.

Piotr Makowski:Kto tak mówi i dlaczego?

Wystarczy spojrzeć na zadanie, jakie stoi przed panem i zespołem. Armia świetna, ale pomylić się nie można.Nie wszyscy uważają, że to taki świetny zespół, słyszę czasem, że może przydałaby się jeszcze zawodniczka ta czy inna. A prawda jest taka, że choć siatkarki, które stanowiły poprzednią kadrę, pracowały dobrze, to zabrakło wyniku i trzeba było coś zmienić. Tamtym bardzo dziękuję, nigdy nie powiem, że są niepotrzebne, ale teraz postawiłem na doświadczenie.

Duże doświadczenie. Przyzna pan, że dawno polska reprezentacja nie była tak silna.

Eksperci mogą pewnie spierać się jeszcze o trzy, cztery nazwiska, ale nie to mi w głowie. Za chwilę rozpoczynamy grę o mistrzostwa świata, teraz tylko to się liczy. Będziemy wielką zagadką, bo przecież czasu na przygotowania było niewiele.

Dlaczego nie chciał pan rozegrać żadnego sparingu?

Proszę spojrzeć, jak niewiele treningów mieliśmy, nie było gdzie i kiedy znaleźć w harmonogramie miejsca na podróż, grę kontrolną, powrót. Poza tym nie wszystkie siatkarki z naszej drużyny wystąpiłyby w takim meczu. Uznałem, że lepiej będzie trenować w tym czasie i szykować się na kolejnych rywali.

Odpowiada panu harmonogram meczów: najpierw słabi rywale, a na koniec najmocniejsza Belgia?

Ponieważ jesteśmy bez meczu kontrolnego, uważam za dogodniejszą sytuację, w której najmocniejszego przeciwnika mamy na końcu. Zresztą nawet nie wiedziałem, kogo wezmę do kadry, kiedy kalendarz zatwierdzany był przez CEV. Jeszcze jedno zamierzam podkreślić: nie ma mowy o lekceważeniu Hiszpanii i Szwajcarii. Tak samo serio traktujemy i tych przeciwników.

Czego życzyły panu siatkarki z okazji Nowego Roku?

We wszystkich życzeniach przewijało się jedno: awans do mistrzostw świata. To nasz cel. Oczywiście wspominaliśmy też sobie, żeby nas zdrowie nie opuszczało, zwłaszcza w najbliższych dniach.

Cały wywiad Przemysława Iwańczyka w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved