Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Piotr Makowski: Krok po kroku będziemy realizować cel

Piotr Makowski: Krok po kroku będziemy realizować cel

fot. Piotr Woźniak

- Walczyliśmy o każdą piłkę, gra przy naszej zagrywce mogła się podobać - stwierdził po wygranym meczu ze Szwajcarią trener reprezentacji Polski, Piotr Makowski. - Będzie coraz trudniej ale jesteśmy na to gotowe - dodała kapitan Małgorzata Glinka-Mogentale.

Chciałabym pogratulować polskiemu zespołowi. To był dla nas trudny mecz, Polska to bardzo dobra drużyna. Gospodynie są faworytkami tego turnieju. To dla nas dobra lekcja siatkówki, z której na pewno skorzystamy. Teraz skupiamy się na następnych meczach, przede wszystkim na meczu z Hiszpanią – mówiła na konferencji prasowej po meczu z Polską kapitan zespołu Szwajcarii, Kristel Marbach.Polska drużyna zagrała bardzo dobre spotkanie. Dla nas sytuacja była jasna od samego początku, wiedzieliśmy, że będzie to mecz z bardzo silnym zespołem. Już w pierwszym secie Polki rozgromiły nas zagrywką i swoją siłą, wywalczyły przewagę, której nie zdołaliśmy odrobić. To dla nas dobra lekcja i mam nadzieję, że dzięki temu w kolejnych meczach pokażemy się z lepszej strony. Chciałem dzisiaj dać pograć wszystkim zawodniczkom, żeby mogły zobaczyć jak to jest grać na tak wysokim poziomie – stwierdził szwajcarski szkoleniowiec Timothy Lippuner.

Po raz pierwszy w roli kapitana polskiej reprezentacji zarówno na boisku, jak i na pomeczowej konferencji prasowej wystąpiła Małgorzata Glinka-Mogentale.Wcześniej udawało mi się unikać tej funkcji, faktycznie po raz pierwszy jestem kapitanem reprezentacji. Mówi się, że każdy jest na tym miejscu, na które zasługuje. Wydawało się, że był to łatwy mecz, ale pod względem psychologicznym był to ciężki pojedynek. Grałyśmy pierwszy mecz w tym składzie – przyznała przyjmująca reprezentacji Polski. – Jestem zadowolona z wyniku, jednak możemy poprawić jeszcze przyjęcie i komunikację między nami. Interesuje nas zwycięstwo, obojętnie w jakim stylu, ważne, żeby wygrywać. Będzie coraz trudniej, ale jesteśmy na to gotowe. Trzeba utrzymywać w takich pojedynkach cały czas koncentracje na wysokim poziomie. Moment nieuwagi i mogłoby być różnie. Jest duża presja i nie możemy sobie pozwolić na stresujące momenty. Teraz będzie coraz trudniej, ale jesteśmy na to gotowe – zapowiada Małgorzata Glinka-Mogentale.

Darzymy zespół Szwajcarii dużą sympatią. Latem pomógł nam się przygotować do sezonu, zagraliśmy cztery mecze sparingowe i każdy był wyrównany. Pamiętaliśmy, jak potrafią grać, to zespół, który potrafi grać na wysokim poziomie. Mimo naszego wysokiego zwycięstwa Szwajcarki zagrały dobrze w obronie – chwalił zespół rywalek trener Piotr Makowski.Walczyliśmy o każdą piłkę, gra przy naszej zagrywce mogła się podobać. Mnie bardzo cieszy, że po krótkim okresie przygotowawczym w naszym zespole funkcjonowała dobrze gra blok – obrona. Przed nami teraz kolejne mecze i krok po kroku, piłka po piłce będziemy realizować założony cel. Zespołowi Szwajcarii życzę powodzenia w kolejnym meczu. Nasze przyjęcie jeszcze nie wyglądało różowo, mieliśmy po kilka zagrywek z rzędu, potem ciężko było wejść w rytm tego przyjęcia. Gdybyśmy tak grali i wygrywali w całym turnieju, to myślę, że wszyscy byliby zadowoleni – dodał selekcjoner reprezentacji Polski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved