Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Maciej Kosmol: Na razie nie myślimy o Belgii

Maciej Kosmol: Na razie nie myślimy o Belgii

fot. Mariusz Federowicz

- Fajnie, że od razu od pierwszego meczu podeszliśmy do turnieju bardzo skoncentrowani i dziewczyny pokazały, że wiedzą, po co tu przyjechały - mówi po wygranej ze Szwajcarią drugi trener reprezentacji Polski siatkarek, Maciej Kosmol.

Łatwa wygrana ze Szwajcarią – naszemu zespołowi chyba przydało się takie przetarcie na początek turnieju.

Maciej Kosmol: Na pewno tak, nie graliśmy wcześniej żadnych sparingów przed tym turniejem w tym nowym składzie. Fajnie, że od razu od pierwszego meczu podeszliśmy do turnieju bardzo skoncentrowani i dziewczyny pokazały, że wiedzą, po co tu przyjechały.

Z czego po tym meczu możemy być zadowoleni?Bardzo dobrze graliśmy przy swojej zagrywce. Możemy być zadowoleni z naszego bloku, z akcji w kontrataku, gdzieś te piłki podbijaliśmy w obronie i wyprowadzaliśmy skuteczne kontry. Jutro musimy się bardziej skoncentrować na poprawieniu naszego przyjęcia i będzie na pewno dobrze.

Martwią trochę nieskończone ataki Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. Z czego wynikała ta niska skuteczność?

Każda z zawodniczek ma jakieś lepsze i gorsze dni. Kasia miała lekki problem z barkiem, kiepsko spała, jestem pewien, że jutro będzie już dużo lepiej.

Oglądaliście mecz Belgii z Hiszpanią, gdzie upatrujecie słabości drużyny belgijskiej?

Na razie nie myślimy o meczu niedzielnym. Skupiamy się na sobotnim meczu z Hiszpanią, o Belgii będziemy myśleli dopiero po tym meczu.

Widać było, że Małgorzata Glinka-Mogentale ma ogromne możliwości i jej powrót do reprezentacji to bardzo duże wzmocnienie…

Oczywiście, że tak. Gosia jest naprawdę wybitną zawodniczką, przez wiele lat grała z najlepszymi w najlepszych ligach. To jej ogranie i doświadczenie, jej umiejętności sprawiły, że zdecydowanie górowała nad Szwajcarkami.

Na boisko weszła również Joanna Wołosz, czy to oznacza, że po kontuzji nie ma już śladu?

Trener Makowski nie wpisałby jej do dwunastki na ten turniej, gdyby nie był przekonany o tym, że jest już sprawna i może grać. W tym momencie Asia jest na sto procent przygotowana do tego, żeby grać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved