Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Gert Vande Broek: Oczekiwania wobec nas są duże

Gert Vande Broek: Oczekiwania wobec nas są duże

fot. Łukasz Krzywański

- To był dla nas trudny mecz, to pierwsze oficjalne spotkanie po mistrzostwach Europy. Jesteśmy pod presją, po zdobyciu medalu ME media i kibice mają wobec nas spore oczekiwania - mówił po wygranym meczu z Hiszpanią trener Belgijek, Gert Vande Broek.

To był całkiem niezły początek. Mamy bardzo młody zespół, jest wiele zupełnie nowych zawodniczek w naszej kadrze. To dobra okazja dla naszego zespołu, żeby zagrać w takiej hali, przy polskiej publiczności – stwierdziła na konferencji prasowej po meczu z Belgią Helia Gonzalez, kapitan reprezentacji Hiszpanii. – Potrzebujemy jeszcze wiele doświadczenia, by grać na równi z takim przeciwnikiem. Jesteśmy w trakcie budowy zespołu i granie tu na pewno dużo nam da – dodał hiszpański szkoleniowiec, Pascual Saurin.

Chciałam pogratulować drużynie hiszpańskiej, która zwłaszcza w pierwszym secie sprawiła nam sporo kłopotów. My byłyśmy troszeczkę zdenerwowane i popełniałyśmy sporo błędów. Gramy pod presją, jesteśmy brązowymi medalistkami mistrzostw Europy i występowałyśmy w tym meczu jako faworytki – podsumowała spotkanie dobrze znana kibicom w Polsce Charlotte Leys.W drugim i trzecim secie już wszystko poszło lepiej, dobrze zagrywałyśmy, przyjmowałyśmy, także atakowałyśmy i blokowałyśmy. Jesteśmy zadowolone z tego meczu i z niecierpliwością czekamy na kolejny – dodała kapitan reprezentacji Belgii.

To był dla nas trudny mecz, przede wszystkim dlatego, że to pierwsze oficjalne spotkanie po mistrzostwach Europy. Jesteśmy pod presją, po zdobyciu medalu ME media i kibice mają wobec nas spore oczekiwania – zgodził się ze swoją kapitan trener Gert Vande Broek.Poza tym słabo znaliśmy przeciwnika. Graliśmy w zeszłym roku kilka razy z Hiszpanią, ale dziś to był zupełnie nowy zespół. Drużyna hiszpańska pokazała się z dobrej strony, my z kolei na początku spotkania popełnialiśmy bardzo dużo błędów. W kolejnych setach już się tych błędów ustrzegliśmy – przyznał belgijski szkoleniowiec.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved