Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Drzyzga: My zrobiliśmy swoje

Fabian Drzyzga: My zrobiliśmy swoje

fot. Joanna Skólimowska

- Wydaje mi się, że w drugiej części rozgrywek będziemy znacznie lepiej grać. Na początku sezonu pojawiło się kilku nowych zawodników, musieliśmy się zgrać. Kilka błędów po prostu musiało się pojawić - mówi o pierwszej części sezonu Fabian Drzyzga.

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zajmują drugie miejsce w tabeli PlusLigi, ze stratą jednego punktu do Skry Bełchatów, która ma jednak jedno spotkanie rozegrane więcej. Mimo dobrych wyników pojawiają się zastrzeżenia do stylu gry podopiecznych trenera Andrzeja Kowala. Nikt nie będzie pamiętał o zastrzeżeniach, jedynie statystycy, którzy lubią analizować. My zrobiliśmy swoje. Zdobyliśmy prawie maksymalną liczbę punktów w pierwszej rundzie. Jesteśmy na pierwszym miejscu i to się dla nas liczy – twierdzi na łamach Przeglądu Sportowego Fabian Drzyzga. Gra była lepsza i gorsza. Na szczęście w PlusLidze nie mieliśmy wpadek z tymi teoretycznie słabszymi. Przegraliśmy z mocnymi zespołami, ale to jest długi sezon, więc porażki też się zdarzają. Najważniejsze, że umiemy się po nich podnieść, to też jest cenne – dodaje rozgrywający rzeszowian.

Wydaje mi się, że w drugiej części rozgrywek będziemy znacznie lepiej grać. Na początku sezonu pojawiło się kilku nowych zawodników, musieliśmy się zgrać. Kilka błędów po prostu musiało się pojawić. To jest sport! Myślę, że poprawi się nasza gra i punktów nie będziemy już tracić – twierdzi Drzyzga, dla którego jest to pierwszy sezon, w którym walczy o najwyższe cele w polskiej lidze i nie tylko. – Myślę, że współpraca dobrze się układa. Wiadomo, że jest jeszcze sporo do poprawy, ale po to są treningi, po to ciężko trenujemy, żeby każdy z elementów poprawiać. Na tym się skupiam nie tylko ja, ale wszyscy – trenerzy, cały sztab szkoleniowy. Wszyscy pomagamy sobie nawzajem, żeby każdego dnia iść do przodu – kończy wypowiedź rozgrywający Resovii.

Rozmawiał Rafał Myśliwiec – więcej w serwisie przegladsportowy.plźródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved