Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bruno Rezende klubowym kolegą Bartmana

Bruno Rezende klubowym kolegą Bartmana

fot. archiwum

Jeden z najlepszych rozgrywających świata, Bruno Rezende, rozstał się z RJ Rio de Janeiro i przeniósł się do Serie A. Przyczyną odejścia Brazylijczyka były kłopoty finansowe zespołu. Jego nowym klubem będzie Casa Modena, której barw broni Zbigniew Bartman.

W ostatnich dniach grudnia informowaliśmy, że drużyna mistrzów Brazylii, RJ Rio de Janeiro, stanęła nad przepaścią (więcej tutaj ). Ogromne problemy finansowe zespołu i zaległości względem zawodników oraz pracowników klubu były następstwem wycofania się głównego sponsora ekipy z miasta karnawału, firmy OGX. Dwójka liderów złotych medalistów Superligi, Leandro Vissotto i Bruno Rezende, nie mogła już dłużej zaakceptować braku wypłacalności klubu i wypowiedziała się w mediach, iż sytuacja w zespole jest krytyczna, a oni sami rozważają opuszczenie Kraju Kawy i znalezienie pracodawcy w innej lidze.

Zaledwie kilka dni po ukazaniu się tej informacji brazylijskie i włoskie media poinformowały, że Bruno Rezende rozwiązał kontrakt z RJ i przeniósł się do włoskiej Serie A1. Nowym klubem brazylijskiego multimedalisty będzie Casa Modena, której barw od tego sezonu broni Zbigniew Bartman.Ja i niektórzy koledzy z drużyny od początku sezonu dostaliśmy tylko jedną wypłatę i właśnie to było powodem podjęcia najtrudniejszej decyzji w mojej karierze. Sytuacja stała się nieunikniona – powiedział Bruninho. – W naszych krótkich karierach zawodowych sportowców nie możemy sobie pozwolić na rezygnację z naszych praw na praktycznie cały sezon. Dyscyplina, która w Brazylii jest uznawana za sport numer 2, w której zdobywaliśmy medale olimpijskie i medale mistrzostw świata, musi być poważnie traktowana. Podjęty przeze mnie krok był niezbędny – dodał reprezentant canarinhos.

Dla Bruno Rezende nie będzie to pierwsza przygoda z europejską siatkówką, a co więcej, nie będzie to jego debiut w Modenie. Wybitny rozgrywający praktycznie całą swoją siatkarską karierę spędził na parkietach brazylijskiej ekstraklasy, broniąc barw Unisulu, Cimedu Florianopolis i RJX Rio de Janeiro. Największe sukcesy Bruno święcił jako siatkarz Cimedu, z którym zdobył cztery mistrzostwa i jedno wicemistrzostwo kraju. W minionym sezonie dołożył jeszcze jeden złoty krążek zdobyty z RJX. Krótki epizod z włoską siatkówką Rezende zaliczył wiosną 2011 roku, kiedy po przegranej w ćwierćfinale Superligi przeniósł się na dwa miesiące do Modeny. – To dla nas wielkie wyróżnienie, że taki mistrz jak Bruno Rezende będzie grał w Modenie. Bruninho jest darem dla nas wszystkich: dla miasta, dla klubu, dla fanów i dla sponsorów. Mam nadzieję, że to pierwszy krok w naszym nowym projekcie – przyznała Catia Pedrini, prezydent klubu.Dwukrotny wicemistrz olimpijski podpisał umowę, która będzie obowiązywała do końca sezonu 2013/2014. Zawodnik przybędzie do Włoch w niedzielę 5 stycznia, natomiast jego oficjalna prezentacja nastąpi dzień później o godzinie 14:30. W Casie Modena Bruno będzie występował z numerem 14 na koszulce.

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br, pallavolomodena.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved