Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Avital Selinger: W Rosji pragną tylko zwycięstw

Avital Selinger: W Rosji pragną tylko zwycięstw

fot. archiwum

Podopieczne Avitala Selingera, trenera Dynama Krasnodar, wygrały turniej Top Volley w szwajcarskiej Bazylei. - Wszystkie rosyjskie tytuły wywalczone w 2013 roku to już historia - przyznaje jednak Avital Selinger.

Kiedy odbędzie się pierwszy trening drużyny w nowym roku?

Avital Selinger:3 stycznia będziemy pracować na sali. Mamy krótkie wakacje, bo już 11 gramy mecz w Omsku.

Z jakim nastawieniem leciał pan do Bazylei?– Nie jechaliśmy na święta lub zakupy świąteczne, tylko grać w siatkówkę. Drużyna chciała wygrać szwajcarski turniej. Jeśli jedzie się do innego kraju i decyduje się wziąć udział w dobrze obsadzonym turnieju, to trzeba pokazać wszystko, co się potrafi.

Wie pan, że Dynamo Krasnodar zdobyło dla rosyjskiej siatkówki szesnasty tytuł w roku kalendarzowym? Podobno jest to rekord świata.

– Wiedziałem, że ten rok jest dla Rosji udany, ale nie zdawałem sobie sprawy, że aż tak. Zresztą to już historia. Trzeba żyć teraźniejszością i przyszłością, a nie przeszłością. Tylko w ten sposób można iść dalej i wygrywać. Właśnie tacy są ludzie w Rosji – pragną tylko zwycięstw, nie chcą stać w miejscu.

Tytuł w Bazylei to drugi tytuł w roku dla Dynama. Pierwsze trofeum zdobyliście wiosną, wygrywając Puchar Challenge.

– To już historia. Mamy nawet już inny skład, który w nowym sezonie wypełnia założenia. Turniej w Bazylei był dobry. Było ciekawie i warto wystąpić w nim. Należy jednak pamiętać, że w Rosji są silniejsze kluby niż ten z Uberlandii. Są lepiej zorganizowane, mają więcej lepszych zawodniczek w składzie i trudniej się z nimi gra.

Omiczkę również uważa pan za lepszy zespół niż piątą/szóstą drużynę Brazylii?

– Tak. W Omsku mają bardzo dobry zespół, widać w ich grze rękę trenera.

W Bazylei rotował pan składem, ale tylko w meczach przed finałem.

– Trudno wygrać bez tego wszystkie mecze na Top Volley. A finał to zawsze finał. W takim meczu nikt nie będzie rotował składem tylko po to, żeby rotować. Chociaż czasami trzeba i tak robić jak gra się dwa mecze w ciągu dnia, jak w Bazylei.

Zwycięzca Top Volley automatycznie otrzymuje prawo startu w następnym turnieju. Czy Dynamo przyjedzie do Szwajcarii w grudniu 2014 roku?

– Mam nadzieję, że w grudniu będziemy brać udział w drugim poważnym europejskim turnieju, ale teoretycznie wszystko jest możliwe, w tym udział w turnieju w Bazylei.

Dynamo Krasnodar zaczęło sezon od dwóch porażek u siebie z zespołami z Kazania i Moskwy, ale później zespół prezentował się lepiej w ciągu trwania sezonu. Jak bardzo zbliżyła się drużyna do tego poziomu gry, który można nazwać idealnym i optymalnym?

– Cały czas idziemy do przodu, nasz progres to naturalny rozwój sytuacji. Mam nadzieję, że uda nam się zagrać jeszcze lepiej w styczniu, bo wtedy czeka nas parę ciekawych turniejów i meczów.

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved