Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Tomasz Wasilkowski: Trzeba umieć sobie z tym radzić

Tomasz Wasilkowski: Trzeba umieć sobie z tym radzić

fot. orlenliga.pl

Od 27 grudnia siatkarki mistrzyń Polski Atomu Trefla Sopot powróciły do treningów po świątecznej przerwie. Do dyspozycji trenerów jest osiem zawodniczek, które nie otrzymały powołań do meczów reprezentacji w eliminacjach do mistrzostw świata.

Dziewczyny są regularnie ważone, mają mierzoną tkankę tłuszczową i po świętach wyglądają naprawdę dobrze. Zawodniczki dostały plany treningowe i widać, że je przepracowały – mówił na antenie Radia Gdańsk członek sztabu szkoleniowego. – Teraz rozpoczynamy pracę, wróciło osiem zawodniczek, wygląda to dobrze i na pewno nie przytyły – dodaje z uśmiechem Tomasz Wasilkowski.

Drugi trener zespołu wypowiedział się również w temacie pracy z siatkarkami i obiegowej opinii mówiącej o problemach z „humorami” kobiet-sportsmenek. – To nie jest kwestia płci, raczej charakteru. Pracowałem również w męskich drużynach i zdarzało się, że to właśnie faceci częściej się „fochowali” – mówi Wasilkowski. – Wystarczy rozmawiać i do każdego podchodzić indywidualnie. Należy szanować, że ktoś ma ciężki dzień i pomóc tej osobie łatwo go przejść – dodaje.

Jak zespół poradzi sobie w sytuacji, gdy przed kolejnym meczem w ORLEN Lidze z Aluprofem Bielsko-Biała do dyspozycji trenerów jest tylko połowa składu? – Do Bielska jedziemy szóstego stycznia, mecz gramy ósmego, a dziewczyny z reprezentacji „zjadą” siódmego. Nieobecność tych zawodniczek w okresie przygotowawczym będzie miała olbrzymie znaczenie. Można powiedzieć, że na ten mecz jedziemy kompletnie bez treningów, jeśli chodzi o całość drużyny. Do dyspozycji mamy osiem zawodniczek, sześć jest na kadrze [Mariola Zenik, Izabela Bełcik, Klaudia Kaczorowska, Charlotte Leys, Briżitka Molnar oraz Judith Pietersen]. Z pewnością ta sytuacja może zaważyć, ale w Policach mają podobną sytuację, również we Wrocławiu i trzeba po prostu umieć sobie z tym radzić – przyznaje szkoleniowiec.źródło: Radio Gdańsk, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved