Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Samuel Tuia powalczy o awans do mistrzostw świata

Samuel Tuia powalczy o awans do mistrzostw świata

fot. archiwum

Przyjmujący PGE Skry Bełchatów w piątek rozpocznie wspólnie z reprezentacją Francji turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata 2014. Francuz znalazł się w dwunastoosobowej drużynie, którą na ten turniej wybrał Laurent Tillie.

Francuzi zaliczyli przed turniejem kwalifikacyjnym bardzo dobry sprawdzian. W dwóch spotkaniach towarzyskich z reprezentacją Holandii zwyciężali po 3:0, a Laurent Tillie był niezwykle zadowolony z formy jaką prezentują jego podopieczni. Po tym dwumeczu trener francuskiego zespołu podziękował za współpracę dwóm graczom – środkowemu Franckowi Lafitte oraz libero Nicolasowi Rossardowi. W ekipie, która w Paryżu powalczy o przepustkę na mundial, znalazł się oczywiście przyjmujący PGE Skry Bełchatów Samuel Tuia. Francuz obecnie plasuje się na 25. miejscu wśród przyjmujących PlusLigi z 25% perfekcyjnego przyjęcia.

Uznanie w oczach szkoleniowca trójkolorowych znalazł też młody, niespełna 22-letni środkowy Montpellier UC, Nicolas Le Goff. W ekipie Les Bleus znaleźli się także dobrze znani w Polsce Rafael Redwitz i Antonin Rouzier, obaj z pewnością będą stanowili o sile zespołu i będą głównym motorem napędowym w walce o awans do mistrzostw świata. Rywalami reprezentacji Francji, która zagra na własnym terenie, będą ekipy Białorusi, Hiszpanii i Belgii.

Reprezentacja Francji na turniej kwal. do MŚ 2014:
Rozgrywający: Rafael Redwitz, Benjamin Toniutti
Środkowi: Kévin Le Roux, Gérald Hardy-Dessources, Nicolas Le Goff
Przyjmujący: Samuele Tuia, Earvin N’Gapeth, Kévin Tillie, Julien Lyneel
Atakujący: Antonin Rouzier, Mory Sidibé
Libero: Jenia Grebennikovźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved