Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Piotr Makowski: Jesteśmy gotowi, aby rozpocząć turniej

Piotr Makowski: Jesteśmy gotowi, aby rozpocząć turniej

fot. Piotr Woźniak

Już od jutra przez trzy dni w Łodzi reprezentacje Polski, Belgii, Szwajcarii i Hiszpanii walczyć będą o prawo gry na tegorocznych mistrzostwach świata. - Jesteśmy gotowi, aby rozpocząć turniej - mówił na konferencji przed zawodami Piotr Makowski.

Kapitan reprezentacji Polski, Małgorzata Glinka-Mogentale, na konferencji poprzedzającej turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata przyznała, że cel postawiony przed naszą drużyną jest tylko jeden. – Jesteśmy bardzo zadowolone, że ten turniej cieszy się takim zainteresowaniem. Mam nadzieję, że nam to pomoże. Nasze oczekiwania są jasne i proste. Chcemy zakwalifikować się do mistrzostw świata. Ta drużyna jest gotowa, aby osiągnąć ten cel. Jesteśmy bardzo skoncentrowane. Wykonałyśmy do tej pory dużo dobrej pracy. Wydaje mi się również, że atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Jesteśmy przygotowane i gotowe, aby walczyć. Jestem dobrej myśli – zakończyła z optymizmem Glinka-Mogentale.

Izabela Bełcik zaznaczyła, że czasu na przygotowania było niewiele, ale nasz zespół zrobi wszystko, aby wystąpić w tegorocznym mundialu. – Jest to bardzo krótka „akcja” mobilizacyjna. Miałyśmy zaledwie parę dni, aby przygotować się do tego turnieju. Ale wykorzystałyśmy ten czas dobrze. Nasza praca polegała na tym, aby w tym czasie się zgrać. Mam nadzieję, że nasze doświadczenie pomoże nam w tym, że ta kwalifikacja stanie się realna – powiedziała Izabela Bełcik.

Trener Piotr Makowski potwierdził słowa swoich podopiecznych i podkreślił, że każdego z rywali traktuje z dużym respektem. – Jesteśmy skoncentrowani na celu, który został przed nami postawiony oraz gotowi na walkę. Darzymy szacunkiem wszystkie zespoły, które przyjechały do Łodzi. Jesteśmy gotowi, aby rozpocząć turniej – powiedział Makowski.Szkoleniowiec Polek ogłosił także dwunastkę, która wystąpi na turnieju w Łodzi. Spośród 15 zawodniczek, które przygotowywały się do turnieju, w Łodzi zabraknie Pauliny Bałdygi, Doroty Medyńskiej oraz Agnieszki Kąkolewskiej.

Skład reprezentacji Polski na turniej kwalifikacyjny do MŚ:
Rozgrywające: Izabela Bełcik, Joanna Wołosz
Atakujące: Izabela Kowalińska, Katarzyna Skowrońska-Dolata
Przyjmujące: Małgorzata Glinka-Mogentale, Klaudia Kaczorowska, Katarzyna Mroczkowska, Anna Werblińska
Środkowe: Eleonora Dziękiewicz, Katarzyna Gajgał-Anioł, Maja Tokarska
Libero: Mariola Zenik

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved