Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Małgorzata Glinka-Mogentale: Jestem pełna optymizmu

Małgorzata Glinka-Mogentale: Jestem pełna optymizmu

fot. archiwum

Już od piątku siatkarki reprezentacji Polski staną w Łodzi do walki o przepustki na mistrzostwa świata. - Koncentrujmy się na każdej piłce, a sukces później sam przyjdzie - skomentowała kapitan biało-czerwonych, Małgorzata Glinka-Mogentale.

Siatkarki reprezentacji Polski od 26 grudnia przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata, które za kilka miesięcy rozegrane zostaną we Włoszech. Na treningi nie było zbyt wiele czasu, a zawodniczki miały skrócone świętowanie Bożego Narodzenia. – Nie mogłyśmy się objadać, musiałyśmy zrobić siłownię w święta – skomentowała Małgorzata Glinka-Mogentale. W sumie mamy mało czasu i musimy się sprężać, aby wejść po świętach w odpowiedni rytm treningowy – dodała dwukrotna mistrzyni Europy.

Wydawało się, że nie wróci ona już do reprezentacji, ale doświadczona przyjmująca postanowiła jeszcze raz wspomóc koleżanki i wspólnie z nimi zakwalifikować się na czempionat globu. Z ponowną aklimatyzacją w drużynie narodowej Glinka-Mogentale nie miała problemów, a fakt, że została kapitanem, pokazuje, że cieszy się sporym uznaniem nie tylko wśród trenerów, ale także koleżanek. – W kadrze są zawodniczki, z którymi cieszyłam się z wielu sukcesów – podkreśliła siatkarka. – Sentyment na pewno pozostał – dodała.

Biało-czerwone od piątku do niedzieli w Łodzi powalczą o przepustkę na siatkarski mundial. Ich rywalkami będą Szwajcarki, Hiszpanki oraz Belgijki. Szczególnie ten ostatni rywal wydaje się być wymagającą przeszkodą do przeskoczenia. Najlepiej by było, gdyby podopieczne trenera Makowskiego wygrały wszystkie spotkania i nie musiały spoglądać na wyniki w innych grupach, ale czy tak się stanie? – Generalnie będzie to bardzo trudne, ale musimy osiągnąć ten cel. Koncentrujmy się na każdej piłce, a później sukces sam przyjdzie – zaznaczyła kapitan polskiej reprezentacji. – Jest dobrze, jestem pełna optymizmu – zakończyła 35-letnia zawodniczka.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved