Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pierwsza kolejka w nowym roku

I liga K: Pierwsza kolejka w nowym roku

Po przerwie świąteczno-noworocznej wznowione zostaną rozgrywki I ligi kobiet. Najciekawiej mecze zapowiadają się w Sulechowie oraz Toruniu. W Mysłowicach rozgrywane będą derby województwa śląskiego pomiędzy Silesią a SMS-em Sosnowiec.

W sobotnie późne popołudnie podopieczne Sebastiana Michalaka podejmować będą na własnym parkiecie rywalki zza miedzy, siatkarki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. W pierwszym spotkaniu górą były silesianki, jednak wygrana w tym pojedynku nie przyszła im łatwo. Mimo że miejscowe są faworytkami meczu, i tym razem zapowiada się zacięte spotkanie. Derby Śląska i Zagłębia rządzą się własnymi prawami tym bardziej, że na zapleczu ekstraklasy trwała dwutygodniowa przerwa. Na pewno Silesia Volley podejdzie do spotkania uskrzydlona zwycięstwem w Międzynarodowym Barbórkowym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet w Jastrzębiu-Zdroju. Siatkarki trenera Sebastiana Michalaka pokonały: PLKS Pszczyna, KS Jastrzębie-Borynia, Sokol Frydek-Mistek i TJ Ostrawa.

Z wygraną w turnieju towarzyskim przystąpią do ligi podopieczne Jacka Pasińskiego. Kiedy część spartanek cieszyła się przerwą w rozgrywkach zaplecza ORLEN Ligi, juniorki walczyły w Rawie Mazowieckiej. Stołeczne, mimo że sensacyjnie uległy drużynie ŁKS-u MG13 Łódź, triumfowały w imprezie. Jednak i sobotni rywal warszawianek nie zasypywał gruszek w popiele. Goślinianki sparowały z beniaminkiem I ligi kobiet, Zawieszą Sulechów, wygrywając z ekipą Marka Mierzwińskiego 3:1. W obu ekipach kłopotów kadrowych nie brakuje. Zespół Piotra Sobolewskiego, który miał jeszcze zaplanowany mecz towarzyski z Chemikiem II Police przyjedzie do stolicy w mocno okrojonym składzie. W drużynie miejscowych zabraknie Katarzyny Wysockiej oraz Justyny Sachmacińskiej.

Skoro o sulechowiankach mowa, czeka je bardzo trudna przeprawa, bowiem beniaminek z województwa lubuskiego podejmować będzie aktualnego wicelidera I ligi kobiet, Developres Rzeszów. W pierwszej rundzie fazy zasadniczej górą była ekipa z Podkarpacia, wygrywając 3:1. – Rzeszowianki to solidny zespół, który gra poukładaną siatkówkę, ale mam nadzieję, że uda nam się wykorzystać ich słabe strony i tym samym zrewanżować się za porażkę na ich terenie – mówi w rozmowie z serwisem zawiszasulechow.pl Magdalena Fedorów. Podopieczne Marka Mierzwińskiego jeszcze przed Nowym Rokiem sparowały z KS-em Murowana Goślina oraz Chemikiem II Police.

Emocji nie powinno zabraknąć również w Toruniu, gdzie rywalizować ze sobą będą miejscowi Budowlani z Karpatami Krosno. Siatkarki Mariusza Soi zajmują obecnie 4. miejsce w ligowej tabeli, o pozycję wyżej plasują się rywalki z Podkarpacia, które wygrały pierwszy mecz w Krośnie. Do Krakowa przyjedzie lider zaplecza ekstraklasy, AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. Krakowianki faworytem tej konfrontacji nie będą, ale z pewnością ambicji i woli walki im nie zabraknie.